آخرین خودرو/ پیکاپ وارداتی سایپا یا همان چانگان هانتر به تازگی در ایران رویت شده و انتظار می رود به زودی به بازار کشور عرضه شود.

آخرین قیمت خودرو را اینجا بخوانید

تصاویر ارسالی از مخاطبین عزیز آخرین خودرو محموله جدیدی از خودروهای وارداتی را نشان می دهد. بر اساس این تصاویر خودروهای چانگان در نزدیکی کاشان روی خودروی حمل دیده شده اند اما نکته جالب دیده شدن پیکاپ هانتر در میان دیگر خودروهای چانگان است. قبل تر اعلام شده بود که گروه خودروسازی سایپا قصد واردات پیکاپ هانتر را از طریق شرکت زامیاد دارد و حالا اولین نمونه های این پیکاپ به ایران رسیده اند. به نظر می رسد پیکاپ وارداتی سایپا بدون ورود به سامانه و بصورت آزاد عرضه شود چراکه برای خودروهای کار و تجاری الزام حضور در سامانه وجود ندارد.

مشخصات پیکاپ وارداتی سایپا
چانگان هانتر که در بازار چین با نام Kaicene F70 شناخته می شود قرار است به صورت وارداتی توسط زامیاد عرضه شود. این خودرو اساس پلتفرمی یکسان با پژو لندترک دارد. این خودرو قرار است با تیپ اتوماتیک و بنزینی به ایران بیاید. زیر کاپوت پیکاپ وارداتی سایپا پیشرانه ۲.۴ لیتری توربوشارژ ۴K22 میتسوبیشی را داریم که توان تولید نهایت قدرت ۲۱۸ اسب بخار و نهایت گشتاور ۳۲۰ نیوتن متر را دارد. قدرت از طریق جعبه دنده ۶ سرعته AT اتوماتیک به چرخ های جلو و عقب می رسد. این پیکاپ یک خودروی شاسی مستقل است و بصورت استاندارد توان به چرخ های عقب این خودرو منتقل می شود و قابلیت دنده سبک و سنگین را در این خودرو داریم.

امکانات پیکاپ جدید بازار
در نسخه فول از پیکاپ وارداتی سایپا امکاناتی نظیر ۲ کیسه هوا، کروز کنترل، استارت دکمه ای، تریم داخلی چرم مصنوعی، سنسور نور، چراغ روشنایی روز، سامانه کنترل پایداری، سامانه کنترل شروع حرکت در سر بالایی، نمایشگر لمسی، دوربین ۳۶۰ درجه، آینه های تاشو برقی، دریچه تهویه ردیف دوم، زیرآرنجی ردیف دوم، حالت رانندگی اکو و اسپرت، ترمز پارک برقی، اتوهلد، قفل دیفرانسیل عقب اتوماتیک، تهویه اتوماتیک و … دیده می شود. البته هنوز مشخص نیست این خودرو با چه امکاناتی به ایران می آید اما احتمالا نسخه نیمه فول برای بازار کشور در نظر گرفته شده است.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خودرو» بپیوندید
instagram.com/akharinkhodro.ir