خراسان/ 12 شرکت‌کننده‌ای که با رای مردم به مرحله دوم مسابقه استعدادیابی شبکه 3 صعود کردند، مشخص شدند.
روز شنبه نتیجه رقابت شرکت‌کنندگان «عصر جدید» در مرحله آرای مردمی اعلام شد و شرکت‌کنندگانی که به کمک آرای مردم به مسابقه بازگشتند، مشخص شدند. برخلاف سال گذشته که برندگان هر قسمت، در برنامه‌ای مستقل و با حضور شرکت‌کنندگان اعلام می‌شدند، امسال نفرات برنده در پایان برنامه «هشتگ عصر جدید» معرفی شدند.
مشخص نبودن تعداد دقیق آرا
از میان 84 شرکت‌کننده‌ای که به مرحله آرای مردمی راه پیدا کرده بودند، 12 شرکت‌کننده موفق شدند به مرحله دوم صعود کنند. سال گذشته تعداد دقیق آرایی که مردم به هرکدام از شرکت‌کنندگان مسابقه داده بودند اعلام می‌شد، اما امسال تنها تعداد کل آرای مردم که 26 میلیون رای بود، اعلام شد. حتی نام نفرات برنده هم به ترتیب حضور در برنامه اعلام شد و به عنوان مثال، اولین و آخرین برنده به معنای بیشترین و کمترین رای نبود. برخلاف سری اول، امسال نتایج آرای مردمی بسیار بی‌هیجان اعلام شد و جذابیت زیادی نداشت. حتی در کنار خواندن اسامی 12 برنده، تصویر یا بخشی از اجرای شرکت‌کننده‌ها نمایش داده نشد تا مخاطب برنده‌ها را به یاد بیاورد.
یک تغییر مثبت و منفی
یکی دیگر از تغییرات مهمی که امسال در روند تعیین برندگان آرای مردمی اتفاق افتاده، این است که از میان همه شرکت‌کنندگانی که در 20 برنامه‌ مرحله اول، به آرای مردمی راه پیدا کرده‌اند، 12 نفر از افرادی که بیشترین رای مردم را کسب کرده‌اند به عنوان برنده معرفی شده‌اند. از آن جایی که قبلا در برنامه به این موضوع اشاره نشده بود، مخاطبان در هر قسمت از برنامه، شرکت‌کنندگانی را که به آرای مردمی راه پیدا کرده‌اند با یکدیگر مقایسه کرده و نسبت به دیگر استعدادها در همان برنامه سنجیده‌اند. علاوه بر این، ممکن است یکی از برنامه‌ها به دلایل مختلف تعداد بیننده بیشتری داشته باشد، پس احتمالا میزان مشارکت مردم نیز در آن برنامه بیشتر بوده و شرکت‌کنندگانی نیز که در آن برنامه به مرحله آرای مردمی رفته‌اند، شانس بیشتری برای کسب رای بیشتر داشته‌اند. نکته مثبت این که این شیوه، باعث شده حق شرکت‌کنندگان گروه‌های خوبی که به عنوان گروه مرگ از آن‌ها یاد می‌شد، ضایع نشود و شرایط عادلانه‌تر باشد.
هم سو بودن نظرات مردم با داوران
نتایج آرای مردمی نشان می‌دهد، مردم در سری دوم «عصر جدید»، بیشترین رأی را به استعدادهای خوانندگی داده‌اند و از مجموع 12 شرکت‌کننده‌ای که به مرحله دوم صعود کردند، پنج شرکت‌کننده خواننده هستند. استعدادهای ورزشی هم موفق شده‌اند نظر مردم را جلب کنند و چهار شرکت‌کننده‌ای که با رای مردم به مسابقه برمی‌گردند، اجرای خود را در زمینه رشته‌های ورزشی به نمایش گذاشته‌اند. از میان 12 برنده، دو شرکت‌کننده نیز شعبده‌باز بوده‌اند. درباره هم سو بودن نظر مردم با قضاوت داوران نیز، آرای مردمی نشان می‌دهد، مخاطبان اختلاف نظر چندانی با داوران نداشته‌اند،به طوری که 9 نفر از برندگان، در مسابقه از داوران چهار رای سفید و تنها سه شرکت‌کننده دو یا سه رأی سفید گرفته‌اند.