مهر/ جشنواره سراسري «هنر زنده است» در چهار بخش فيلم، تئاتر، موسيقي و ديجيتال آرت باهدف حمايت و معرفي نسل جوان و جديد هنرمندان، به شکل رقابتي در شبکه‌هاي اينترنتي اجرا مي‌شود.
در شرايطي که مکان‌هاي عرضه متداول هنر چون سالن‌هاي سينما، تئاتر، موسيقي، نگارخانه‌ها و ديگر عرصه‌هاي هنري به خاطر پاندمي کرونا ويروس بسته‌شده است، جمعي از هنرمندان بر آن شدند پس از چندين ماه تحقيق، گفتگو و برنامه‌ريزي امکاني را به وسعت کره زمين ايجاد کنند تا انسدادي را که با اين تعطيلي فراگير و بي‌رونقي در عرصه هنري ايجادشده است رفع کنند.

جشنواره «هنر زنده است» با ايجاد بستري مناسب براي رشد و بالندگي هنرمندان جوان و علاقه‌مند در شرايط امروز جامعه هنري که پاندمي ويروس کرونا محدوديت‌هاي فراواني را ايجاد کرده، سعي بر آن دارد تا غبار دلسردي و افسردگي را از چهره هنرمندان جوان پاک کند. اين جشنواره جامع هنري امکاني را فراهم مي‌کند تا هنرمندان علاقه‌مند در عرصه‌هاي مختلف هنري چون نمايشگران، خوانندگان، نوازندگان، فيلم‌سازان و هنرمنداني که زبان بيانشان متکي به موبايل و ابزار نوظهور است، بتوانند در آن شرکت کرده، به رقابت پرداخته و معرفي شوند.

جشنواره «هنر زنده است» در اولين دوره برگزاري خود در چهار بخش سينما، تئاتر، موسيقي و ديجيتال آرت با محوريت معرفي استعدادهاي ناشناخته در سراسر کشور به شکل رقابتي از طريق شبکه‌هاي ارتباطي اينترنتي برگزار مي‌شود.

هيئت مؤسس اين جشنواره متشکل از بهروز غريب‌پور، محمدمهدي عسگرپور و مازيار رضاخاني است.

بنابر انتخاب هيئت مؤسس، اعضاي شوراي سياست‌گذاري اين جشنواره را کمال تبريزي، محمدمهدي عسگر پور، رضا کيانيان، سيف‌الله صمديان، فردين خلعتبري، کيانوش غريب‌پور، سيد جمال هاديان، مازيار رضاخاني و بهروز غريب‌پور تشکيل مي‌دهند.

نخستين دوره جشنواره «هنر زنده است» به شکل رقابتي با حمايت بخش خصوصي و حمايت معنوي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي از ۳۰ بهمن‌ماه لغايت ۱۰ اسفندماه سال جاري برگزار مي‌شود.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar