تسنیم/ بازیگر نقش حضرت مسیح (ع) در مصاحبه‌ای گفته است که مل گیبسون فیلمنامه قسمت بعدی فیلم مصائب مسیح (ع) را نوشته و برای او ارسال کرده است.
 فیلم سینمایی مصائب مسیح (ع) به کارگردانی مل گیبسون از جمله بحث برانگیز‌ترین فیلم‌های تاریخ سینمای جهان است.

این فیلم که در سال 2004 توانست 612 میلیون دلار فروش داشته باشد به علت کم‌توجهی استودیوهای هالیوودی نتوانست حمایت لازم را به‌دست آورد و برای ساخت از استودیوهای اروپایی کمک گرفت و برای همین عنوان پرفروش‌ترین فیلم مستقل سینمای آمریکا را به‌دست آورد. این فیلم تنها 30 میلیون دلار بوجه ساختش بود.

به تازگی «جیم کاویزل» بازیگر نقش حضرت عیسی (ع) در این فیلم سینمایی در مصاحبه‌ای با سایت خبری و تحلیلی «بریتبارت نیوز» که به جناح محافظه‌کار آمریکا نزدیک است گفته است که قرار است تا دنباله این فیلم سینمایی ساخته شود. البته خبر احتمال ساخته شدن ادامه این فیلم قبلاً نیز اعلام شده بود اما جزئیات داستانی و عنوان قطعی این فیلم تا به حال منتشر نشده بود.

این بازیگر هالیوودی در این گفت‌وگو که در دیگر سایت‌های خبری بازتاب وسیعی داشته است بیان کرده است که مل گیبسون کارگردان قسمت اول این فیلم به تازگی فیلمنامه قسمت بعدی را برای من ارسال کرده است. نام این فیلم «مصائب مسیح: رستاخیز» است. این بزرگ‌ترین فیلم تاریخ سینما خواهد بود.
کاویزل در این مصاحبه حضرت مسیح (ع) را با ابرقهرمانانی چون سوپرمن مقایسه می‌کند. او می‌گوید هالیوود نسبت به گذشته از فیلم‌های انجیلی استقبال کمتری می‌کند. بنابراین این پروژه فرصت فوق‌العاده‌ای برای او و گیبسون است تا فیلمی پرخرج همچون «ده فرمان» یا «بن هور» بسازند، هرچند تولید پروژه‌های بزرگ در حین شیوع کرونا دشوارتر از گذشته است.

این‌طور که او در مصاحبه بیان کرده است، داستان این فیلم درباره سه روزی است که مسیح (ع) کشته شده است و قبل از بازگشت او به زندگی را روایت می‌کند. به اعتقاد مسیحیان کاتولیک این پیامبر خدا قبل از بازگشت و رجعت به زمین سه روز در دوزخ نیز سپری کرده است و شیطان را دیده است. این نگرش می‌تواند منجر به برانگیختن اعتقادات فرقه ایوانجلیکال‌ها بشود که چنین اعتقادی را ندارند.
بنابراین این فیلم سینمایی می‌تواند بار دیگر جنجالی و اختلاف‌برانگیز باشد.

به نظر می‌رسد که همراه مل گیبسون، رندال والاس، نویسنده قسمت اول نیز در نگارش این فیلمنامه حضور دارد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar