نماد آخرین خبر

«اسطرلاب» دوباره به صحنه می‌رود

منبع
ميزان
بروزرسانی
«اسطرلاب» دوباره به صحنه می‌رود

ميزان/ نمايش «اسطرلاب ۱/۱» به کارگرداني صدرا صباحي از ۵ مهر در تئاتر مستقل تهران اجراي مجدد خود را آغاز مي‌کند.

نمايش «اسطرلاب ۱/۱» به نويسندگي و کارگرداني صدرا صباحي که پيش از اين با نام «اسطرلاب» در مرکز تئاتر مولوي روي صحنه رفته بود، قرار است مجددا اجرا شود. اين اثر نمايشي از ۵ مهر در تئاتر مستقل تهران روي صحنه خواهد رفت.
در اجراي جديد نماش که به مدت محدود خواهد بود الهام رحيمي جايگزين فاطمه نوروزي در گروه بازيگران و دکور نمايش نيز مينيمال تر از اجراي قبل شده است.

قصه نمايش در بستري رئاليستي روايت مي‌شود و ماجراي خواهر و برادرهايي را به تصوير مي‌کشد که تصميم به قتل برادري مي‌گيرند که مخالف تقسيم ارث است.

اين اثر نمايشي بر اساس طرحي از علي نرگس‌نژاد به صحنه مي رود و بازيگران (به عکس حروف الفبا) عبارتند از: تينا يونس‌تبار، مژده قرباني، ميثم غني‌زاده، مهدي سقا، الهام رحيمي.

در خلاصه داستان نمايش آمده است: بزرگ خاندان در سن ۹۹ سالگي پس از سکته سوم و بعد از قطع اميد کردن پزشکان از او به خانه مي‌آيد. ورثه او دورش گرد آمدند و منتظر رو به استحضار رفتن او هستند اما بر خلاف پيش‌بيني پزشکان حال او رو به بهبودي مي‌رود که اين وضعيت به مزاج برخي ورثه خوش نمي‌آيد و ... .

اين نمايش برگزيده بخش رقابتي بيستمين جشنواره بين‌المللي تئاتر دانشگاهي ايران و نامزد بهترين نمايشنامه بخش مسابقه صحنه اين رويداد بوده است.

پيش فروش نمايش «اسطرلاب ۱/۱» که از ۵ تا ۱۸ مهر ساعت ۲۱ در تئاتر مستقل تهران اجرا مي شود در سايت تيوال آغاز شده است.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره