نماد آخرین خبر

 مهدی آقابیگی: امسال پر از حسرتیم

منبع
جام جم
بروزرسانی
 مهدی آقابیگی: امسال پر از حسرتیم

جام جم/ مهدي آقابيگي مجري برنامه هاي اربعيني درباره برنامه اين روزهاي صداو سيما گفت:
برنامه موکب تلويزيوني ايران چهار نوبت در روز پخش مي شود. در طول برنامه، تصاوير ضبط شده از مواکب سال هاي قبل را مرور مي کنيم و با عتبات عاليات و مسير پياده روي اربعين ارتباط مستقيم برقرار مي کنيم و از حس و حال اين اربعين مي گوييم.

آنچه مسلم است ما درتلاشيم با فضاي کرونايي که اربعين امسال را هم متفاوت کرده، راهبردي را پيش بگيريم که مردم در منازل و محل کارشان با اربعين به شکلي همراه شوند.به نوعي که آنها را تشويق مي کند تا در محل زندگي شان با اين مراسم همراه شوند.

امسال همه حسرت داريم، چراکه ما هرسال از کربلا برنامه را روي آنتن مي برديم و اين گزارش را قدم به قدم با زائران روايت مي کرديم، اما امسال چنين چيزي وجود ندارد و بايد از استوديو اين روايت را براي مخاطبان تعريف و آن حال و هوا را به آنها منتقل کنيم. بنابراين هم حسرتي که خيلي ها حسش مي کنند راداريم و هم بي قراري اي که مردم براي رفتن به اين مسير دارند. اما چاره اي نيست و بايد با اين فضا جلو برويم تا بلکه به توسعه اين بيماري غلبه کنيم.در کنار اينها با پويش هايي که اعلام مي شود، فضايي ايجادشده که مردم هم مي توانند در اين حوزه شريک شوند. در اين بخش مخاطبان عکس ها، فيلم ها، دلنوشته ها و... را از سال هاي قبل براي ما مي فرستند و آن را لابه لاي برنامه پخش مي کنيم. بنابراين در موکب اربعيني امسال مي توانيم بگوييم کارمان نوعي ميانداري هيات است. جرياني که دغدغه هاي خود را دارد و همه سعي ما اين است که اين مديريت را به نحو احسن پيش ببريم.


اين شکلي از دعوت، همراهي و فرهنگسازي زيارت اربعين است و امسال مدل تازه اي از زيارت را روايت کرده و مردم را به همراهي با آن سوق مي دهيم.

در کنار اينها راديو اربعين هم به شکل ويژه اي دست به کار شده و من آنجاهم اجرا دارم. در اين فضا هم در وهله اول بحث اطلاع رساني مطرح است، البته امسال با توجه به بسته بودن مرزها لازم است مردم به شکل ديگري ارادتشان را نشان دهند. ما هم در اين راديو با شکل دادن گفت وگوها و برقراري ارتباط زنده در کنار حضور برخي از مسوولان دربرنامه ها به دنبال آن هستيم که اين اطلاع رساني و همراهي را به شکل ديگري پيش ببريم،چراکه سال گذشته موکب به موکب و عمود به عمود با مردم همراه مي شديم و اين حس و حال را لحظه اي منتقل مي کرديم و امسال بايد بدون تمام اين موارد چنين حال و هوايي ايجاد کنيم.

در آخر هم جا دارد يادي از حسينيه ايران شبکه يک کنم، برنامه اي که همان خيابان ايران است و به اين اسم تغيير نام داده و براي اربعين قرار است همان ارتباطات را به همراه پخش تصاوير زنده اي از عزاداري مردم در مساجد و تکايا براي مردم منعکس کند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره