نماد آخرین خبر

ترسناک ترین دلقلک‌های سینما که خواب را از چشمان تماشاگران ربودند

منبع
باشگاه خبرنگاران
بروزرسانی

باشگاه خبرنگاران/ گرگينه ها، زامبي‌ها و خون آشام را فراموش کنيد. گويا اصلي‌ترين کاراکتر‌هايي که مخاطبان را مي‌ترسانند دلقک‌هاي شيطاني هستند. اين موضوع کاملا کنايه آميز است چرا که دلقک‌ها بايد نشان دهنده شادي کودکي و سرگرمي باشد.اما بسياري از مردم فکر مي‌کنند در زير اين ماسک روشن و رنگارنگ و لباس‌ها يک موجود شيطاني پنهان شده است. به قدري اين موضوع جدي است که براي ترس شديد از دلقک‌ها نام خاصي گذاشته شده و به آنها کولروفوبيا (Coulrophobia) مي‌گويند.
 سال‌ها کارگردان ها و نويسندگان فيلم‌هاي ترسناک از اين ترس استفاده کردند و به اين ترتيب دلقک‌هاي شيطاني به يکي از عوامل مهم ژانر وحشت تبديل شدند.

کيل جوي «Killjoy»
کيل جوي يک دلقک شيطاني است که به گونه‌اي توسط يک جادوي سياه احضار مي‌شود. اين فيلم سينمايي نمونه خوبي از يک فيلم ترسناک، شوکه کننده و البته با بودجه پايين است که بدون شک تاثير زيادي در ژانر وحشت گذاشته است.

دلقک‌هاي قاتل بيگانه «Killer Klowns from Outer Space»
نگذاريد عنوان فيلم شما را گول بزند، «دلقک‌هاي قاتل» يک فيلم در ژانر ترسناک و البته کمدي است. دلقک‌هاي اين فيلم با استفاده از جلوه‌هاي عملي ترسناک و قابل توجهي خلق شده اند که باعث جذابيت بيشتر آن‌ها مي‌شود. اين فيلم در زمان اکران خود به يکي از فيلم‌هاي تاثيرگذار زمان خود تبديل شد.

ارواح خبيثه «Clown Doll»
اين فيلم راه جديدي براي خلق دلقک‌هاي خبيث پيدا مي‌کند. در يکي از سکانس‌هاي مهم، شخصيت کودک فيلم در تلاش است که بخوابد، اما نميتواند چشمانش را از دلقک عجيبي که روي زمين است بردارد. او براي مدتي نگاهش را از روي اين دلقک بر ميدارد و چند ثانيه بعد اين دلقک ناپديد مي‌شود. اين سکانس تنها يک مورد از سکانس‌هاي ترسناک اين فيلم سينمايي است.

گسي «Gacy»
هيچ چيزي بيشتر از يک داستان واقعي نمي‌تواند ترسناک باشد. در اين فيلم، داستان واقعي يک قاتل سريالي به نام جان وين گسي روايت مي‌شود که در طول سال‌هاي ۱۹۷۲ الي ۱۹۷۸ حداقل ۳۳ نوجوان را به قتل رسانده بود. او با لقب «دلقک قاتل» شناخته مي‌شد.

سرزمين زامبي «Zombieland»
با وجود آنکه دنيا در اين فيلم توسط زامبي‌ها تسخير شده، اما شخصيت اصلي فيلم تنها از يک چيز ميترسد؛ دلقک ها. او در اين فيلم با يک دلقک زامبي روبه رو مي‌شود که البته براي کشتنشان تنها  يک مشت نياز است. بدون هيچ اقدام اضافه‌اي سازندگان اين فيلم، سکانس ترسناکي را خلق کردند.

شواليه تاريکي «The Dark Knight»
شايد شناخته شده‌ترين دلقک اين ليست، جوکر اين فيلم  باشد. بتمن در کتاب‌هاي کميک دشمنان زيادي دارد اما جوکر از بدترين آنهاست. هيث لجر براي اين نقش مورد تحسين واقع شد و البته بعد از مرگش يک جايزه اسکار نيز دريافت کرد. با وجود آنکه جوکر در اين فيلم شخصيت ترسناکي نيست، اما کار‌هاي شيطاني آن را نمي‌توان ناديده گرفت.

کلبه‌اي در جنگل «Cabin in the Woods»
کلبه‌اي در جنگل يکي از بهترين و هيجان انگيز‌ترين فيلم‌هاي ترسناک در دهه اخير است. در اين فيلم عوامل ترسناک زيادي از فيلم‌هاي مختلف  با يکديگر ترکيب شده و اثر خوبي را خلق کرده است. در خلاصه داستان آمده  که گروهي در کلبه‌اي ساکن مي‌شوند، اما آن‌ها درمي‌يابند که در کلبه اتفاقات عجيب و غريبي در حال  وقوع  است و از اين رو، آن‌ها عزم خود را جزم مي‌کنند تا راز اين کلبه عجيب و غريب را کشف کنند.

آن «IT»
وقتي صحبت از دلقک‌هاي ترسناک مي‌شود، بدون شک اولين نامي که به ذهن مخاطبان مي‌آيد، پني وايز در فيلم‌هاي سينمايي «آن» است. اين فيلم که از رماني به نوشته استيفن کينگ اقتباس شده، داستان گروهي از کودکان را روايت مي‌کند که توسط دلقکي رازآلود تهديد مي‌شوند. دلقکي که مسئول قتل و ناپديد شدن کودکان در شهري به نام اسم دِري است.
منبع: Top10hq


 

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره