مهر/ حسين عاطفي بازيگر و کارگردان باسابقه تئاتر ايران طي يادداشتي گلايه‌آميز از عضويت در «خانه تئاتر» و «صندوق اعتباري هنر» انصراف داد.
حسين عاطفي هرچند در سال‌هاي اخير کمتر نامش شنيده مي‌شد اما از جمله هنرمندان باسابقه و موفق تئاتر ايران است که تحصيلات آکادميک خود را در دانشکده هنرهاي دراماتيک سپري کرده و از اعضاي گروه تئاتر «بازي» بوده که در مقام کارگردان و بازيگر فعاليت‌هاي مستمر و تأثيرگذاري داشته است.

عاطفي در دوران فعاليت خود در عرصه تئاتر در تالار محراب و انجمن نمايش حضور داشته و در زمينه حمايت از تئاتر و هنرمندان جوان تئاتر در استان تهران تلاش‌هاي بسياري داشته است.

وي چند سالي است که در عرصه تئاتر فعاليت نمي‌کند اما براي هنرمنداني که در تئاتر سابقه بالايي دارند چهره‌اي فراموش نشدني است. اين هنرمند باسابقه طي يادداشتي که در اختيار خبرگزاري مهر قرار داده، از عضويت در خانه تئاتر و صندوق اعتباري هنر انصراف داد.

در اين يادداشت درباره دلايل اين تصميم نيز اشاره‌اي کوتاه و انتقادي شده است.

عاطفي در يادداشت خود خطاب به مديرعامل خانه تئاتر چنين نوشته است:
«خداي مهربان
هنرمند گرامي جناب آقاي گيل آبادي
مديرعامل محترم خانه تئاتر
با سلام
سال‌هاست کار تئاتر نمي‌کنم و در گوشه‌اي از اين مملکت روزگار مي‌گذرانم و لزومي براي عضويت در خانه تئاتر نمي‌بينم و همچنين عضويت در صندوق اعتباري هنر.
بر خود لازم مي‌دانم جهت اطلاع دوستان شريف تئاتري خودم که براي دريافت کمک بسياربسيار ناچيزي بايد در خانه تئاتر به صف بايستند و در صندوق اعتباري هنر مظلومانه در مقابل بي‌هنران قرار بگيرند تا حقوق به حق خود را دريافت کنند بگويم که: بنده عضو اين دو مجموعه نيستم.
از اين پس قرار گرفتن نام اينجانب در عضويت اين دو مجموعه کاري ناپسند و غيراخلاقي است. با سکوت اعلام مي‌کنم عدم عضويت در اين دو مکان باعث آرامش اينجانب و خانواده‌ام مي‌شود. خوش باشيد.»

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar