باشگاه خبرنگاران/ مجموعه تلویزیونی «روز حسرت» به کارگردانی سیروس مقدم به روی آنتن شبکه یک می رفت.
 بیش از دو دهه از آغاز ساخت و پخش مجموعه‌های مناسبتی ماه رمضان در تلویزیون می‌گذرد. پخش سریال‌های ماه رمضان که البته هنوز به عنوان مجموعه‌های مناسبتی این ماه مطرح نشده بودند، به طور جسته گریخته اوایل دهه هفتاد از شبکه‌های یک و دو آغاز شد. شروع پخش این سریال‌ها همزمان با ایام نوروز در آن سال‌ها بود و به همین دلیل نمی‌توان به طور قطع گفت که هدف سازندگان مجموعه‌های تلویزیونی که آن زمان به روی آنتن رفتند فقط ماه رمضان بوده و در واقع مناسبتی دو جانبه، هم نوروز و هم ماه مبارک رمضان دلیل پخش سریال‌هایی بود که خسرو ملکان و حسن فتحی کارگردانی‌شان کردند.
روند پخش مجموعه‌های تلویزیونی در ماه مبارک رمضان از سال ۷۰ آغاز شد و به جز دو سال ۷۵ و ۷۷ که هیچ کدام از شبکه‌ها تدارکی برای پخش سریال ویژه این ماه ندیده بودند تا اوایل دهه هشتاد ادامه پیدا کرد و در سال‌های میانی دهه هشتاد به اوج نیز رسید.
از جمله سریال‌های شاخصی که در سال‌های ابتدایی دهه هشتاد پخش شدند می‌توان به «گمگشته» به کارگردانی رامبد جوان، «یادداشت‌های کودکی» ساخته پریسا بخت‌آور و «چراغ‌های خاموش» کاظم بلوچی اشاره کرد که موفق به جذب مخاطبان بیشتری شدند. همچنین در سال‌های میانی دهه هشتاد بود که موج ساخت سریال‌های ماورایی نیز به راه افتاد و چند کارگردان از جمله، سیروس مقدم، علیرضا افخمی، حسین سهیلی‌زاده و محمدحسین لطیفی ... به سراغ ساخت آثاری با این مضمون رفتند که به زعم خیلی‌ها مناسبت و مطابقت بیشتری با حال و هوای ماه مبارک رمضان و لحظات معنوی و عرفانی آن داشت و البته به مذاق خیلی‌های دیگر هم به دلیل فانتزی تخیلی بودن قصه‌شان خوش نیامد. «او یک فرشته بود» به کارگردانی علیرضا افخمی را می‌توان اولین سریال با موضوع ماورایی دانست که راه را برای ساخت مجموعه‌هایی دیگر با این حال و هوا در این ایام و سال‌های بعد هموار کرد.
کارگردانی و نگارش سریال روز حسرت توسط سیروس مقدم یکی از کارگردانان برجسته کشورمان هم زمان با پخش آن پیش می‌رفت. این سریال سال ۱۳۸۷ روی آنتن شبکه یک رفت.
در این سریال تلویزیونی پوریا پورسرخ، مهراوه شریفی نیا، فرامرز قریبیان، افسانه بایگان، لیندا کیانی، اسماعیل خلج، رحیم نوروزی، رضا توکلی و .. بازی می‌کردند.
روز حسرت داستان زندگی زن و شوهر باایمانی بود که طی حادثه‌ای عروس آن‌ها قطع نخاع می‌شود و سپس فوت می‌کند. در این میان مادر این خانواده - افسانه بایگان- خوابی می‌بیند و اتفاقاتی پیرامون آن خواب برای اعضای خانواده اش به وقوع می‌پیوندد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar