فيلم مترجم/ باب دنکيرک (Bob Odenkirk) با سريال برکينگ بد به شهرت جهاني رسيد و پاي خود را در دنياي پرزرق‌و‌برق هاليوود محکم کرد. هنرنمايي وي در نقش سول گودمن (Soul Goodman)، کار را به جايي کشاند که شبکه اِي‌.‌بي‌.سي به عنوان سازنده برکينگ بد، اسپين‌آفي از اين سريال با نام بهتره با سول تماس بگيري (Better Call Soul)، منتشر کرد. اين سريال حسابي گل کرد و چندين فصل تکرار شد تا زمينه براي درخشش بيشتري باب ادنکريک فراهم شود.

به دنبال محبوبيت بيشتر ادنکريک، در سال ۲۰۲۱ فيلم سينمايي اکشني با نام هيچ‌کس (Nobody)، روانه سالن‌هاي سينما شد. اين اثر پرده جديدي در موفقيت‌هاي ادنکريک به حساب مي‌آيد و فيلمي مهيج و پرزدوخورد است که طرفداران را حسابي سرگرم مي‌کند. فيلم هيچ‌کس داستان مردي معمولي را به تصوير مي‌کشد که بدنبال اتفاق‌هايي به بزن‌بهادري تبديل مي‌شود که کسي قادر به رويارويي با وي نيست.
فيلم هيچ‌کس به لطف صحنه‌هاي پرخرج و داستان جالب به اکشني جانانه تبديل شده که طرفداران فيلم‌هاي پرزدوخورد نبايد تماشاي آن را از دست بدهند. به همين دليل در اين مطلب ابتدا با هم مي‌بينيم داستان فيلم هيچ‌کس از چه قرار است. سپس به نظر منتقدان درجه‌يک هاليوود درباره اين فيلم نگاهي مي‌اندازيم.

داستان فيلم هيچ‌کس
در همين ابتدا اجازه دهيد خيال‌تان را از جانب داستان فيلم هيچ‌کس راحت کنيم. براي اثبات اين ادعا کافي است به اين نکته اشاره کنيم که دريک کولستاد (Derek Kolstad)، فيلمنامه‌نويس مجموعه فيلم‌هاي جان‌ ويک (John Wick)، نگارش فيلمنامه هيچ‌کس را بر عهده دارد.
در فيلم هيچ‌کس با داستان زندگي مردي معمولي روبه‌رو هستيم که زندگي ساده‌اي دارد. ايفاي نقش اين مرد که در داستان وي را با نام هاچ مانسِل (Hutch Mansel)، مي‌شناسيم، به باب ادنکريک واگذار شده است. مانسل، ۲ فرزند دارد و به همراه همسرش، بِکا، زندگي معمولي را مي‌گذراند. او يکي از کارمند‌هاي دون‌پايه در شرکت پدرشوهر است.
يکنواختي زندگي باعث شده تا هاچ مانسل به دنبال فرصتي براي تغيير زندگي‌اش باشد. در اين بين در شبي از شب‌ها، مرد و زني سارق به منزل مانسل حمله‌ور مي‌شوند. بلِيک (Blake)، پسر مانسل، به سارقان حمله‌ور مي‌شود و کاري مي‌کند که آنها پا به فرار بگذارند. مانسل در اين درگيري دخالت نمي‌کند و اجازه مي‌دهد دزدها فرار کنند.
اين حادثه باعث مي‌شود اطرافيان و اعضاي خانواده مانسل فکر کنند که وي فردي دست‌و‌پاچلفتي و ضعيف است. در روز بعد، سَمي (Sammy)، دختر مانسل متوجه گم‌شدن گردنبندش مي‌شود. مانسل که از جانب اعضاي خانواده تحقير شده، بدون اينکه به کسي چيزي بگويد به دنبال سارقين مي‌رود تا در کنار پيدا کردن گردنبند دخترش، مردانگي خود را نيز به اعضاي خانواده ثابت کند.
هاچ مانسل براي رويارويي با تهبکاران، سراغ پدرش مي‌رود تا اسلحه و نشان پليس وي را قرض بگيرد. ماجراي فيلم هيچ‌کس از اين قسمت به بعد جذاب مي‌شود و به دنبال تعقيب و گريز ميان هاچ مانسل و سارقان، اتفا‌ق‌هاي هيجان‌انگيزي را در فيلم مشاهده مي‌کنيم.

هنرپيشه‌ها و عوامل فيلم هيچ‌کس
براي شما گفتيم که باب ادنکيرک، ايفاي نقش شخص اول فيلم هيچ‌کس را بر عهده دارد. کاني نيلسون (Connie Nielsen)، اَلکسي سربررياکوف (Aleksei Serbryakov) و مايکل آيرون سايد (Micheal IronSide)، ديگر هنرپيشه‌هاي سرشناس فيلم هيچ‌کس به حساب مي‌آيند.
مايکل آيرون‌سايد، براي علاقه‌مندان بازي‌هاي رايانه‌اي چهره‌اي شناخته‌ شده است. صداپيشگي آيرون‌سايد به جاي شخصيت سَم فيشِر (Sam Fisher)، يکي از معروف‌ترين هنرنمايي‌هاي آيرون‌سايد شناخته مي‌شود. ايليا نايشولر، (Ilya Naishuller)، کارگردان و نوزانده معروف روس، سکان هدايت فيلم هيچ‌کس را در اختيار دارد.
همان‌گونه که اشاره کرديم، دريک کولستاد، فيلمنامه‌نويس مجموعه فيلم‌هاي جان ويک نگارش هيچ‌کس را بر عهده دارد. با نگاهي به هنرپيشه‌ها و عوامل ساخت فيلم هيچ‌کس مي‌توان گفت اين فيلم به لحاظ چهره‌هاي درخشان چيزي کم‌و‌کسر ندارد.
اکنون که در جريان داستان و هنرپيشه‌هاي فيلم هيچ‌کس قرار گرفته‌ايد، زمان آن فرا مي‌رسد که با هم به نظر منتقدان درباره اين فيلم نگاهي بياندازيم.


کِوين ماهِر از تايمز بريتانيا
امتياز ۲ از ۵
منتقد تايمز، فيلم هيچ‌کس را اثري جذاب مي‌داند که مي‌توانست از چيزي که هست جذاب‌تر باشد.
وِندي آيدي از آبسِروِر
امتياز ۴. از ۵
منتقد آبسرور، فيلم هيچ‌کس را اثري جانانه تلقي مي‌کند.
تيم رابي از دِيلي تلگراف
امتياز ۴. از ۵
تيم رابي از تلگراف تماشاي فيلم هيچ‌کس را تجربه‌اي سرشار از هيجان مي‌داند.

کلاريس لاوگِري از اينديپندينت
امتياز ۳ از ۵
به گفته کلاريس لاوگري، هنرنمايي باب ادنکيرک در فيلم هيچ‌کس به اندازه‌اي است که مخاطب در دلش آرزو کند، ايکاش در فيلم‌هاي بعدي جان‌ ويک، گذار هاچ مانسل و جان ويک به همديگر بيافتد.
دَني لي از فايننشال تايمز
امتياز ۳ از ۵
منتقد فايننشال تايمز فيلم هيچ‌کس را اثري سرشار از صحنه‌هاي هيجان‌انگيز مي‌داند که به لحاظ جلوه‌هاي ويژه‌ و لحظه‌هاي پرزدوخورد چيزي کم ندارد. اين منتقد برجسته بر اين باور است که فيلم هيچ‌کس به رغم صحنه‌‌هاي اکشن، در خلق صحنه‌‌هاي بامزه ضعيف عمل کرده است.
پيتر برادشاو از گاردين
امتياز ۳ از ۵
منتقد گاردين بر اين باور است باب ادنکريک براي حضور در فيلم‌هاي اکشن پتانسيل خوبي دارد و همان‌گونه که از نام اين فيلم پيداست، توانسته سري درميان سرها درآورد و از هيچ‌کس، براي خودش به کسي تبديل شود.
لو توماس از ليتِل وايت لايز
امتياز ۲ از ۵
اين منتقد برجسته فيلم هيچ‌کس را اثري بسيار سرگرم‌کننده مي‌داند؛ اما بر اين باور است که اين فيلم اصالت لازم را ندارد.
استفان رومي از استراليان
امتياز ۳.۵ از ۵
استفان رومي فيلم هيچ‌کس ممکن است به اندازه کافي مخاطب را دچار احساسات نکند، اما در نهايت اين پاسخ را در ذهن تماشگر ايجاد مي‌کند که از زندگي که پشت سر گذاشته، رضايت کامل دارد؟
در مجموع بايد گفت با توجه به داستان فيلم هيچ‌کس و نظر منتقدان درباره اين فيلم، با اکشني جانانه روبه‌رو هستيم که تماشاي آن به علاقه‌مندان فيلم‌هاي پرزدوخورد توصيه مي‌شود. از طرف ديگر طرفداران سريال‌هاي برکينگ بد و بهتر است با سول تماس بگيري نيز بدون شک از تماشاي هنرنمايي باب ادنکيرک در فيلم هيچ‌کس حسابي لذت خواهند برد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar