مهر/ تيم توليد پروژه تلويزيوني «يوسف پيامبر(ع)» به‌دنبال توليد دو سريال تازه براي عرضه در شبکه نمايش خانگي هستند.

حامد حقيقت مديرعامل موسسه نگار فيلم تبيان با اشاره به دو پروژه سريالي که قرار است در اين موسسه به توليد برسد، گفت: دو پروژه «حضرت يحيي (ع)» و «هيبت» را در دست توليد داريم که در ادامه کارهاي قبلي و تاريخي ماست.

وي با اشاره به پژوهش‌ها در اين حوزه بيان کرد: در قصص تاريخي پژوهش‌هاي تاريخي مفصلي نياز است، دوستاني که در همين حوزه صاحب اثر هستند تحقيقاتي دارند و بايد براساس پژوهش‌هاي متقن جلو رفت و خيلي نمي‌توان در اين حوزه وارد تخيل شد.

حقيقت اضافه کرد: اين آثار بايد براساس روايت‌هاي متقن تاريخي موجود ساخته شود چراکه فيلمنامه‌هاي تاريخي به خصوص قراني با حساسيت مواجه هستند.

وي با اشاره به تجربيات قبلي اين موسسه در ساخت سريال «يوسف پيامبر (ع)» به کارگرداني زنده‌ياد فرج الله سلحشور عنوان کرد: تجربياتي در اين عرصه براي ما وجود داشت و دوستاني که سال‌ها با ما کار مي‌کردند به حساسيت‌ها دامن زدند. عبور از اين حواشي انرژي زيادي را مي‌طلبيد و براساس اين تجربيات سريال حضرت يحيي (ع) را به توليد مي‌رسانيم.

سازندگان «يوسف(ع)» سريال خانگي مي‌سازند/ توليد «يحيي(ع)» و «هيبت»

حقيقت درباره وضعيت اين سريال گفت: در حال حاضر دو سريال در دست توليد داريم که از دو سال پيش مراحل پژوهش و نگارش «حضرت يحيي (ع)» شروع شده و سريال «هيبت» هم حدود يک سال و نيم است که در مرحله پژوهش قرار دارد.

وي افزود: سريال «هيبت» امروز به مرحله پيش توليد رسيده است و انتخاب لوکيشن ها و لباس و صحنه در شمال کشور انجام شده تا سريال را طي دو سه ماه آينده جلوي دوربين ببريم. سريال «حضرت يحيي» هم تا پايان امسال وارد پيش توليد و بعد توليد مي‌شود و در حال حاضر کارهاي مقدماتي آن هم در حال انجام است.

حقيقت درباره اينکه چرا اين سريال‌ها براي تلويزيون به توليد نمي‌رسد بيان کرد: تلويزيون قطعاً خانه ماست و علاقمنديم آثار در تلويزيون پخش شود چون مخاطبان خود را دارد اما از آنجايي که تلويزيون با پيچيدگي‌هايي در مسايل مالي درگير است، ما هم نمي‌توانستيم خيلي صبر کنيم. تشخيص اين بود براي سرعت در توليد به سمت وي‌اودي‌ها برويم که استقبال زيادي هم از آن طرف شده است. به ويژه شبکه خانگي را بايد به عنوان رسانه نوظهور جدي گرفت.

وي در پايان درباره تهيه‌کننده و کارگردان اين سريال‌ها بيان کرد: نام عوامل اين سريال‌ها را به زودي اعلام مي‌کنيم.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar