مهر/ انيميشن ژاپني «زيبا» جايزه افتتاحيه کودکان را از جشنواره فيلم لوکارنو ۲۰۲۱ دريافت مي‌کند.

به گزارش هاليوود ريپورتر، فيلم بلند جديد مامورو هوسودا سازنده «ميراري» امسال يک جايزه جشنواره سوييسي لوکارنو را دريافت مي‌کند و در اين جشنواره اکران ويژه مي‌شود.

«زيبا» که جديدترين انيميشن کارگردان ژاپني نامزد جايزه اسکار است جايزه افتتاحيه کودکان را که به فيلمي اهدا مي‌شود که مي‌تواند سينما را به مخاطبان جوان ارايه کند، دريافت مي‌کند.

اين فيلم که ژاپن مدت‌ها انتظار اکرانش را مي‌کشيد از جمعه پيش در اين کشور راهي سينماها شد و در راس باکس آفيس قرار گرفت و در اولين آخر هفته اکرانش بيش ۶۰۰ هزار نفر به تماشايش نشستند و بيش از ۸ ميليون دلار فروش کرد.

انيميشن «زيبا» درباره دختر نوجواني است که با پدرش در شهر کوچک کوهستاني زندگي مي‌کند و در دنياي مجازي از نمادهاي موسيقي محسوب مي‌شود. در اين فيلم به تاثير رسانه‌هاي اجتماعي بر زندگي خيالي نوجوانان تمرکز شده است.

هوسودا از موفق‌ترين کارگردان‌هاي انيمه ژاپن است که براي ساخت انيمه‌هايي چون «ديجيمون» در سال ۲۰۰۰، «دختري که از زمان پريد» در سال ۲۰۰۶، «بچه‌هاي گرگ» در سال ۲۰۱۲ و «ميراري» در سال ۲۰۱۸ تحسين مي‌شود. آخرين انيميشن وي نامزدي اسکار را در بخش انيميشن بلند دريافت کرده بود.

جايزه هوسودا در برنامه ويژه‌اي که ۳ آگوست در لوکارنو ترتيب داده شده به وي اهدا مي‌شود و فيلم «بل» يا «زيبا» در پيازا گرانده به نمايش درمي‌آيد.

لوکارنو براي اداي احترام بيشتر به اين کارگردان ژاپني «بچه‌هاي گرگ» و «پسر و ديو» محصول سال ۲۰۱۵ را نيز در بخش جنبي نمايش کودکان لوکارنو اکران مي‌کند.

اين بخش جنبي که جديد است بر معرفي فيلم‌هاي کلاسيک نسل جديد به کودکان و نوجوانان متمرکز شده است.

مستند «سياه‌گوش» از کارگردان سوييسي-فرانسوي لورن گسلين نيز در همين بخش امسال نمايش داده مي‌شود.

هفتاد و چهارمين دوره جشنواره بين‌المللي لوکارنو از ۴ تا ۱۴ آگوست (۱۳ تا ۲۳ مرداد) ۲۰۲۱ برگزار مي‌شود.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar