ايرنا/ سه فيلم کوتاه «اصغر پيکان، همسرش و زندگي کمي غيرعادي تر»، «دندان آبي» و «۳۵متري روي سطح آب» از اولين تجربه‌هاي فيلم‌سازي هومن سيدي در دسترس علاقمندان قرار گرفت.
 هومن سيدي فعاليت خود در حوزه فيلمسازي را با ساخت فيلم‌هاي داستاني کوتاه آغاز کرد و سه فيلم اصغر پيکان، همسرش و زندگي کمي غيرعادي تر، دندان آبي و ۳۵متري روي سطح آب را با سرمايه‌گذاري مرکز گسترش سينماي مستند و تجربي ساخت.
فيلم‌هايي که هر کدام موضوعي متفاوت دارند و در برخي از آن‌ها بازيگران چهره‌اي چون مرحوم عسل بديعي، يکتا ناصر، جواد عزتي، نيلوفر خوش‌خلق و آزاده صمدي به ايفاي نقش پرداخته‌اند.
اين سه فيلم همزمان با روز ملي سينما از طريق پلتفرم «وديو» در معرض ديد سينمادوستان قرار داده شده‌اند.
اصغر پيکان، همسرش و زندگي کمي غيرعادي تر روايت يک جوان آس و پاس به نام اصغر است که بعد از يک تصادف و يک سفر عاشق مي‌ شود و تصميم به ازدواج مي‌گيرد اما آن دختر مهريه عجيبي دارد. در اين فيلم کوتاه بازيگراني چون عسل بديعي، افسانه چهره آزاد، جواد عزتي، سيروس همتي، يکتا ناصر و ... حضور دارند.
اما دندان آبي داستان دختري است که بلوتوث شدن فيلمي از او در اردوي ورزشي باعث تغيير زندگي‌اش مي‌شود. فريده سپاه منصور، آزاده صمدي و نيلوفر خوش خلق بازيگران اين فيلم کوتاه هستند.
۳۵متري روي سطح آب روايت مردي است که به خاطر نياز، مجبور است اقدامي انجام دهد که با عقايد ديني اش در تضاد است. از طرفي براي کم کردن بار عذاب وجدانش مي خواهد راه حلي ديني براي اين کار بيابد و مدام در تکاپوست که همه چيز درست باشد؛ اما انگار نمي تواند به راحتي با اين مسأله رو به رو شود. آزاده صمدي، سيروس همتي و افشين هاشمي در اين فيلم به ايفاي نقش پرداخته‌اند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar