ایرنا/ سه فیلم ایرانی «میجر»، «پسران دریا» و «یدو» از محصولات بنیاد سینمایی فارابی در بیستمین جشنواره بین‌المللی فیلم «داکا» بنگلادش شرکت می‌کنند.
در خلاصه داستان میجر آمده است: ورود یک سگ ردیاب آلمانی به اسکله گمرک، که به هیچ‌وجه من الوجوه قابل مذاکره و معامله نیست، نظم شهر را به هم ریخته است.

حمید فرخ نژاد، اکبر اودود، آرش ملکی، فروغ قجابگلی و ایرج صغیری بازیگران این فیلم سینمایی هستند.

همچنین دو فیلم پسران دریا ساخته افشین هاشمی و حسین قاسمی جامی و به‌تهیه‌کنندگی بهروز نشان و بنیاد سینمایی فارابی و یدو ساخته مهدی جعفری و به تهیه‌کنندگی محمدرضا مصباح، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و بنیاد سینمایی فارابی در بخش سینمای کودک این جشنواره حضور خواهند داشت.

در پسران دریا مونا فرجاد، یاسین حبیب پور، منیب بزرگ زاده، پیام امیرعبدالهیان، علی بحری، آیسان حداد، حسن خلدون و افشین هاشمی ایفای نقش کرده اند.

در یدو که در گونه دفاع مقدس و کودک و نوجوان است، اولین ماه‌های جنگ تحمیلی در آبادان در حال محاصره به تصویر کشیده شده است...

همچنین فیلم سینمایی یدو با حضور بازیگرانی چون ستاره پسیانی، اکبر اودود، سعید آلبوعبادی، میلاد صویلاوی، محمدمهدی آلبوعلی، ریحانه آریامنش، عبدالحلیم تقلبی، حسین پوریده و رضا نوری تولید شده است.

بیستمین جشنواره بین‌المللی فیلم داکا، با حضور آثاری از کشورهایی چون ایران، روسیه، فرانسه، اسپانیا، آرژانتین، هندوستان، تایوان، فنلاند، استونی، مصر و ... از ۲۵ دی تا ۳ بهمن ۱۴۰۰(۱۵ تا ۲۳ ژانویه ۲۰۲۲) در شهر داکای کشور بنگلادش به شکل فیزیکی برگزار خواهد شد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar