برنا/ حواشی و اتفاقات اخیر فرصتی بود تا افراد مختلف با سلایق مختلف اظهارنظرهایی متفاوت داشته باشند و در این مسیر برخی در جو قرار گرفتند و برخی نگاهی عاقلانه‌تر داشتند. در این مسیر با نظر متفاوت برخی هنرمندان نیز روبرو بودیم.
به گزارش گروه فرهنگ و هنر برنا؛ حمید هیراد، مهران رجبی، جعفر دهقان با واکنش متفاوت نسبت به اتفاقات اخیر هموطنانشان را به آرامش دعوت کردند. 

واکنش حمید هیراد به فشارها برای موضع‌گیری علیه نظام
«حمید هیراد» خواننده موسیقی پاپ در جدیدترین پیامش به شدت از تمام کسانی که او را در فضای مجازی مورد فشار و آزار و اذیت برای واکنش نشان دادن به اغتشاشات اخیر می‌کنند، انتقاد کرد.
«حمید هیراد» خواننده موسیقی پاپ با به اشتراک گذاشتن استوری در فضای مجازی به شدت از تمام کسانی که او را در فضای مجازی مورد فشار و آزار برای واکنش نشان دادن به اغتشاشات اخیر می‌کنند، انتقاد کرد و در پیامی نوشت:

«سلام...

روی حرفم با اون کسانی که با ربات یا پیجهای فِیک به من و دوستانم که خواننده و یا بازیگر و ورزشکار هستند و معلومه از طرف کی حمله می‌کنند و دور از جون مردمم، هر چیزی که لایق خودشون و خانواده‌شون هست رو به ما عنوان می‌دن...
من نه سلبریتی هستم و نه هیچ کسی، منم مثل تک تک مردمم هستم فقط شغلم فرق میکنه همین...
تویی که با پیج فِیک میای میگی در مورد کنسرت و هزار تا چیز دیگه حرف میزنی حتی نمیتونی درک کنی که چندتا انسان ازین راه خرج زن و بچه‌شون رو میدن و من خبر دارم که چند نفرشون تو اوضاع بی پولی و کرونا که شغل ما تعطیل شد، طلاق گرفتن و زندگیشون نابود شد در حالی که همو دوست داشتن و منی که تو این همه سال با درد و بیماری و هزار بدبختی به اینجا رسیدم و مردمم منو کردن «حمید هیراد» تا حالا شده خم به ابرو بیارم...
من کی برای کنسرت و پول کار کردم که  این دومین بارش باشه...من عاشق موسیقی هستم و زندگیمو براش دادم از بچگی.
تو میدونی ماهی پنجاه میلیون پول قرص و داروی منو بدی که الان اینو میگی، این حرفمو کسایی که تو خانواده‌شون و نزدیکانشون این بیماری رو دارن میدونن من چی میگم...خستم واقعا و تا الان هم لال شدم و چیزی نگفتم...
اگر فکر میکنی این پیج بهت آرامش و حال خوب نمیده چرا میای...واقعا سواله؟!
به عشق شما نفس کشیدم و همیشه امیدوار بودم چون شمارو دارم...
این حرفا درد و دلای همه‌ی هنرمندا و ورزشکاراست...
امیدوارم یه روزی سر خاکم روت بشه بیای و اونجا نگی حلالم کن...
وقتی هستیم قدر همو بدونیم نه اون موقع که رفتیم.
زندگی خیلی کوتاهه بخدا ارزش نداره.
خدارو شکر اول خدا و بعد مردمم همیشه پشتم بودن منم کنارشون هستم.
قضاوت کار خداست همین...
خاک پای ایران و ایرانی
حمید هیراد»

جعفر دهقان: عده‌ای به اسم اعتراض دست به آشوب و فتنه‌گری می‌زنند
جعفر دهقان با بیان اینکه هنرمندان اصلا موافق آشوب و اغتشاش نیستند، گفت: یک هنرمند با پول مردم و از طریق بیت‌المال روی کار آمده‌ و چهره شده‌ اگر از اغتشاشات و کارهای غیردینی حمایت کند، درواقع به دین، قرآن، کشور، پرچم‌ و مردم خیانت کرده است.
جعفر دهقان بازیگر پیشکسوت کشورمان در خصوص مرگ مهسا امینی برای مهسا و خصوصا پدر و مادرش ابراز ناراحتی کرد و گفت: باید فرصت رسیدگی به مراجع قانونی داده شود.
بازیگر پیشکسوت کشورمان با اشاره به  اهانت به مقدسات و به آتش کشیدن قرآن و پرچم  در حوادث روزهای اخیر گفت: متاسفانه کسانی آمدند و به اسم اعتراض دست به آشوب و فتنه‌گری پرداختند؛ اعتراض با اغتشاش متفاوت است. این آشوب‌طلبی و اغتشاش است که به آتش زدن پرچم ختم می‌شود و ۸۰ میلیون توئیت به نام مهسا امینی زده می‌شود.
دهقان افزود: مردم ما بسیار فهیم و با فرهنگ هستند و با اغتشاشگران برخورد می‌کنند. مردم ما دوست را از دشمن تشخیص می‌دهند و به دشمنان، گروهک‌ها و منافقان اجازه نمی‌دهند که به خیال خودشان بخواهند به کشورمان لطمه بزنند.
وی با بیان اینکه هنرمندان اصلا موافق آشوب و اغتشاش نیستند، خاطرنشان کرد: این تحرکات یک اعتراض نیست. یک هنرمند با پول مردم و از طریق بیت‌المال روی کار آمده‌ و چهره شده‌ اگر از اغتشاشات و کارهای غیردینی و غیرملی حمایت کند و به ارزش‌های کشور پشت کند؛ درواقع به دین، قرآن، کشور، پرچم‌ و مردم خیانت کرده است.

مهران رجبی: دیگر سکوت جایز نیست
مهران رجبی بازیگر تلویزیون در خصوص اتفاقات اخیر با به اشتراک توئیتی در فضای مجازی نوشت: استفاده از پایگاه اجتماعی و ظرفیت رسانه‌ای بازیگران در جهت ساخت دوقطبی و ایجاد شکاف در جامعه حربه‌ای تکراری است، واکنش خشونت‌آمیز برخی کاربران به این پیام قابل‌تأمل است.
مهران رجبی بازیگر نام‌آشنای تلویزیون در توئیتی موضع خود را در رابطه با جریانات اخیر مشخص کرد.

او دی این‌باره نوشت: «در این ایام که شغالان و کفتاران برای ایران جانمان دندان‌تیز کرده‌اند سکوت جایز نیست. استفاده از پایگاه اجتماعی و ظرفیت رسانه‌ای بازیگران در جهت ساخت دوقطبی و ایجاد شکاف در جامعه حربه‌ای تکراری است که بدخواهان این خاک سال‌ها به آن چنگ انداخته‌اند.
جان ناقابلی دارم آن‌هم فدای ایران»

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar