صبا/ با بیانیه کانون کارگردانان خانه سینما علیه برنامه هفت به‌خاطر اظهارنظر ابوالقاسم طالبی، یادآور بیانیه این کانون در ۱۱ سال پیش از این است.
 ۱۱ سال پیش مسعود فراستی روی آنتن زنده هفت کلمه‌ای را به کار برد که موجب صدور بیانیه علیه او و برنامه هفت شد. حالا سخنان ابوالقاسم طالبی خطاب به بازیگران زن سینما به واکنش صنفی منتهی شد و کانون کارگردانان سینما در بیانیه‌ای این اظهارات را محکوم کرد.

در بیانیه کانون کارگردانان آمده است:

«پخش سخنان مشمئزکننده احدی از شاغلین در سینمای ایران، آقای ابوالقاسم طالبی، در صدا و سیمائی که قرار بود دانشگاه باشد باعث تاسف و حیرت شد؛ اگرچه سبب تعجب نبود چرا که پیش از این نیز چنین سخنان نابهنجار و نابخردانه ای را در صدا و سیمای از دست رفته دیده و‌ شنیده بودیم. ولی آنچه از بکارگیری این الفاظ توسط مهمان برنامه ناهنجارتر و نابخردانه تر بود، سکوت همراه با خنده مجری برنامه، آقای بهروز افخمی بود.
کانون کارگردانان سینمای ایران پخش این جملات سخیف و به دور از ادب و اخلاق، در حق زنان و دختران شریف سینما که الهام بخش جهانیان بوده و هستند و خصوصاً پیشکسوتان این عرصه را به شدت محکوم کرده و استوار در کنار آنان با هر عقیده و تفکری ایستاده است.
ما بر این باوریم که چنانچه ذره‌ای اعتقاد و التزام به باورهای دینی و اخلاقی نزد مدیران و تصمیم گیرندگان صداوسیما باقی مانده باشد، هرچه زودتر می‌بایست بابت این‌ توهین و هتک حرمت از بانوان سینمای ایران به نحو شایسته و مقتضی عذرخواهی شده و به جهت جلوگیری از تکرار اینگونه موارد که در برنامه ضد سینمایی «هفت» مسبوق به سابقه بوده و از زبان مهمان‌ها و گاه مجریان این برنامه درباره اهالی سینما اظهار شده و می‌شود، نسبت به تعطیلی این مضحکه تصمیم عاجل اتخاذ شود.
کانون کارگردانان سینمای ایران»

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar