مجله قرمز/ مواد لازم:
۳ عدد تخم مرغ بزرگ
۳/۴ پیمانه عسل
۱/۲ پیمانه شکر سفید
۱/۴ پیمانه شکر قهوه‌ای روشن
۱ و ۱/۴ پیمانه روغن کانولا
۱ و ۱/۲ قاشق چای خوری وانیل
۳ پیمانه آرد مخصوص شیرینی
۱ قاشق چای‌خوری بیکینگ پودر
۱ قاشق چای‌خوری جوش شیرین
۱ و ۱/۲ قاشق چای‌خوری دارچین
۳/۴ قاشق چای‌خوری نمک
۱/۴ قاشق چای‌خوری ادویه کیک
کمی پودر میخک
۴ عدد سیب گرنی اسمیت یا سیب زرد سفت؛ پوست کنده، هسته گرفته و رنده شده
مواد لازم برای آیسینگ
۱ پیمانه + ۳ قاشق پودر شکر
۱/۴ قاشق چای خوری وانیل
۱ تا ۲ قاشق غذاخوری مکمل قهوه (کافی میت مایع)
وسایل لازم
قالب کیک ۹ اینچی، توری خنک کننده، کاغذ فر، کیسه زیپ لاک، الک قنادی
زمان پخت: ۷۵ دقیقه
طرز تهیه کیک سیب و عسل روش هاشانا
فر را با حرارت ۱۶۰ درجه سلسیوس روشن کنید. در یک کاسه بزرگ تخم مرغها را شکسته و خوب بهم بزنید تا زمانی که یکنواخت شوند. عسل، شکر سفید، شکر قهوه‌ای، روغن و وانیل را افزوده و خوب بهم بزنید. در یک کاسه متوسط دیگر آرد، بیکینگ پودر، جوش شیرین، دارچین، نمک و ادویه کیک را ریخته و با هم مخلوط کنید. آرد را به مخلوط مایع اضافه کنید و خوب بهم بزنید تا مخلوط شوند. سیب رنده شده را به آن اضافه کرده و مخلوط کنید.
قالب شیرینی را با اسپری آشپزی چرب کنید، به طوری که کل سطح داخلی آن پوشش داده شود. مواد خمیرتان را درون قالب بریزید. ارتفاع قالبها با هم فرق دارد، بنابراین دقت کنید که ۳/۴ یا کمتر از ارتفاع قالب پر شود. بیشتر از ۳/۴ قالب را پر نکنید چون باعث می‌شود که مواد کیک شما به هنگام پختن سرریز  شود. با استفاده از یک قاشق خمیر را به سمت بیرون قالب فشار دهید، کمی به دیواره‌های قالب فشار دهید. این کار باعث می‌شود تا حبابهای هوا که ممکن است زیبایی کیک شما را خراب کند، خارج شوند. سطح رویه خمیر و همه دیواره‌های قالب را صاف کنید.
کیک را در فر از پیش گرم شده به مدت ۷۵ تا ۹۰ دقیقه بپزید. وقتی لبه‌های آن تیره شدند و کاملا از دیواره قالب جدا شدند و رویه کیک کاملا قهوه‌ای رنگ شدف یک خلال دندان را در به خوبی در درون ضخیم‌ترین قسمت کیک فرو کنید. اگر چنگال تمیز بیرون آمد، پس کیک آماده است. این کیک کمی مرطوب است، بنابراین راحت آن را خارج کنید و اگر مطمئن نیستید که کاملا پخته است آن را کمی بیشتر بگذارید (پخت آن نباید خیلی طولانی شود چون خشک خواهد شد).
کیک درون قالب را به مدت ۱۰ دقیقه کنار بگذارید ت خنک شود، سپس یک ظرف گرد پهن مثل یک بشقاب بزرگ یا دیس گرد را روی آن بگذارید و کیک را برگردانید. اگر کیک چسبیده است و جدا نمی‌شود از یک چاقوی پلاستیکی با دقت برای جدا کردن کیک از دیواره و حفره مرکز آن استفاده کنید. اجازه دهید که کیک به طور کامل خنک شود (خنک نگه داشتن کیک قبل از ریختن مواد شیرین روی آن بسیار مهم است).
حالا زمان تزئین کیک است. تزئین کیک را همان روزی که می‌خواهید آن را مصرف کنید انجام دهید. این کیک مرطوب است و تمایل به جذب کردن شکر پودر شده دارد، علاوه بر این آیسینگ تازه زیباتر به نظر می‌رسد. برای اینکه همه چیز مرتب باشد، بهتر است که کیک را روی توری خنک کننده کیک با یک تکه کاغذ قنادی بگذارید تا شکر اضافی روی آن ریخته شود. اگر توری شیرینی پزی ندارید می‌توانید خیلی راحت آن را روی یک بشقاب بزرگ بگذارید. ابتدا ۳ قاشق شکر پودر شده را در یک الک دستی بریزید. شکر را روی کیک بوسیله حرکت دادن الک دستی بپاشید تا شکر روی سطح کیک را بگیرد.
بعد آیسنگ را درست کنید. ۱ فنجان شکر پودر شده را در یک کاسه بریزید. ۱/۴ قاشق چای خوری عصاره وانیل و ا قاشق غذاخوری مکمل قهوه یا کافی میت مایع را به کاسه اضافه کنید. با یک ویسک یا چنگال بهم بزنید تا مخلوط شوند. مخلوط کردن را به طور منظم ادامه دهید تا زمانی که مخلوط بافتی بسیار غلیظ و عسلی پیدا کند. آیسینگ شما باید خیلی غلیظ باشد اما باید در حدی باشد که از کاسه بیرون بریزد. وقتی که شما می‌توانید نوارهایی روی سطح مخلوط آیسینگ شکل بدهید و چند ثانیه طول می‌کشد تا این نوارهای تشکیل شده در مخلوط حل شوند نشان می‌دهد که آیسینگ شما آماده است و بافت درست خودش را پیدا کرده است.
یک کیسه زیپ لاک را داخل یک لیوان بلند قرار دهید و لبه‌های کیسه را به بیرون لیوان تا کنید. به این ترتیب یک فضای باز برای پر کردن کیسه ایجاد می‌شود. آیسینگ را درون کیسه زیپ لاک بریزید.
کیسه را ببندید، یک کمی گوشه آن را باز کنید تا تبادل هوا صورت گیرد. آیسینگ را به سمت پایین یکی از گوشه‌های کیسه هدایت کنید. نوک آن گوشه را ببرید.
آیسینگ را به صورت یک طرح زیگزاگ روی کیک بوسیله فشار دادن کیسه زیپ لاک به آرامی بریزید تا آن ماده را خارج کند.
قبل از سرو کردن اجازه دهید تا آیسنگ کاملا خشک شود- معمولا ۳۰ تا ۶۰ دقیقه زمان می‌برد. کیک را برش بزنید و نوش جان کنید.
نکات جالب در مورد کیک سیب و عسل
ما در اینجا از یک مکمل قهوه استفاده کردیم که یک غلظت دهنده غیر لبنی است به دلیل اینکه این کیک را می‌توان همراه با غذای گوشتی مصرف کرد.
نوع بدون گلوتن که از آرد بدون گلوتن استفاده شده نتیجه خوبی نداشته و خشک شد.
منبع : toriavey.com

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar