نمناک/ پسته يکي از خشکبار بسيار خوشمزه و مقوي است که در تمام سال به صورت خشک يافت مي شود. خشک کردن پسته خيس يکي از روشهاي رايج براي نگهداري طولاني مدت آن است چرا که پسته خام و تازه داراي رطوبت است، به همين دليل حاوي رطوبت است و به همين دليل خيلي زود کپک زده و خراب مي شود؛ بنابراين براي از بين بردن رطوبت اضافي موجود در پسته تازه بايد آن را خشک کرد.
براي نگهداري طولاني مدت از پسته تازه و خيس در منزل چند روش وجود دارد که در اين بخش از سبک زندگي و رازهاي خانه داري با بهترين روشها براي خشک کردن پسته تازه و نگهداري از آن مي پردازيم.

روش هاي خشک کردن پسته تازه:
1- توسط نور خورشيد
در ابتدا بايد پوست نرم و شاخه هاي تر روي پسته را جدا کنيد. اگر پوست پسته بيش از يک هفته روي آن باقي بماند سياه شده و سمي خطرناک به نام آفلاتوکسين ايجاد مي کند.بنابراين از خوردن پسته هايي که پوست اوليه آنها سياه شده و به پوست چوبي منتقل شده است بايد خودداري کنيد.

براي جدا کردن پوست سبز رنگ بايد:
پسته ها را در يک نايلون ضخيم بريزيد تا يک سوم نايلون پر شود. در نايلون را محکم ببنديد تا هوا وارد آن نشود. نايلون را در يک سطح صاف پهن کنيد تا لايه اي به ضخامت 3 الي 4 سانتيمتر از پسته ها ايجاد شود. سپس يک وردنه را به آرامي روي نايلون حرکت دهيد تا پوست پسته ها بر اثر فشار ار پسته جدا شود.
اکنون پسته ها را از نايلون خارج کرده و پوست ها را جدا کنيد.پسته هايي که پوست آنها جدا نشده است کال و دور ريز هستند.
پسته ها را درون يک ظرف ريخته و شستشو دهيد. پسته هاي که روي آب باقي مي مانند پوچ هستند و آنها را جدا کنيد. سپس بقيه پسته ها را درون يک آبکش بريزيد تا آب اضافي کاملا خارج شود.
پسته هاي تميز را روي يک سيني يا پارچه نخي در معرض نور مستقيم خورشيد قرار دهيد اما مراقب پرندگان باشيد.
در طول فرآيند خشک شدن مي توانيد آنها را تست کنيد تا بيش از اندازه خشک نشوند. پسته ها به طور معمول پس از 3 الي 4 روز خشک مي شود.
پسته هاي تازه معمولا داراي 15 الي 20 درصد رطوبت هستند و پس از خشک شدن رطوبت آنها 5درصد خواهد ماند. در اين حالت پسته ها دچار خرابي يا فاسد شدن نمي شوند و مي توان به مدت طولاني آنها را نگهداري نمود.
خشک کردن پسته در زير نور خورشيد باعث باز شدن دهان آن يا به اصطلاح خندان شدن پسته مي شود.

2- در سايه
تمام مراحل قبل براي جدا کردن پوست پشته را انجام دهيد و در نهايت پسته ها را سايه بر روي يک سيني يا پارچه بريزيد. اما بايد توجه داشت که خشک کردن پسته در سايه مانع از خندان شدن آن مي شود.

3- توسط فر
در اين روش دو فنجان پسته پوست گرفته شده را در يک قابلمه مناسب ريخته و روي آن يک فنجان آب و يک قاشق چاي خوري نمک بريزيد. سپس قابلمه را روي حرارت قرار دهيد تا آب شروع به بخار شدن کند. پسته ها را هم بزنيد تا به ته قابلمه نچسبد. پس از تبخير کامل آب، حرارت را خاموش کنيد.
اگر نمي خواهيد که پسته ها زياد شور شوند، مي توانيد به جاي جوشاندن آن ها در محلول آب نمک، به مدت 2 دقيقه در محلول آب و نمک خيس کرده و بعد آبکشي کنيد.
دماي فر را روي 300 درجه سانتي گراد قرار داده و پسته ها را روي سيني فر پهن کنيد، پس از مدت 10 الي 15 دقيقه فر را خاموش کنيد. در اين مدت هر پنج دقيقه يکبار درب فر را بازکرده و پسته ها را چک کنيد تا اگر شروع به طلايي شدن کردند فر را خاموش کرده و سيني را از آن خارج کنيد.
در صورت تمايل مي توانيد بعد از گرفتن پوست سبز پسته ها، آنها را درون تابه ريخته و با حرارت ملايم خشک کنيد.
پسته ها را پس از خنک شدن درون يک ظرف و در مکان خنک يا در يخچال نگهداري کنيد.
نکته: در تمام اين روشها برخي از پسته ها دهان بسته باقي مي مانند. براي استفاده بايد آنها را درون قابلمه بريزيد و آب را به آن اضافه کنيد به طوري که سطح پسته ها پوشانده شود.
کمي نمک و آب ليمو به قابلمه اضافه کرده و روي حرارت قرار دهيد. بعد از يک ساعت حرارت را خاموش کنيد. در اين روش پوست پسته ها پخته مي شود و به سادگي مي توان با کمي فشار مغز پسته را خارج کرد.
البته مي توان پسته هاي دهان بسته را به مدت 2 ساعت در آب خيس کرده و با ابزاري مانند انبردست دهان آن ها را باز کنيد. سپس پسته ها را در زير نور خورشيد قرار دهيد تا مانند روش هاي قبل خشک شوند.

بو دادن پسته
پسته ها را پيش از خشک کردن مي توانيد با مقداري آب و نمک بو بدهيد، بو دادن پسته ماندگاري آن را بيشتر مي کند.


به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar