باشگاه خبرنگاران/ امروز قصد داریم طرز تهیه سالاد کیپرز ایتالیایی را به شما آموزش دهیم. با ما همراه باشید.

سالاد کپرس یا کاپرس یکی از انواع سالاد‌های ساده و جذاب ایتالیایی است. در گویش محلی به نام کیپرز (گویش ایتالیایی) خوانده می‌شود. این سالاد مربوط به منطقه‌ای در جنوب ایتالیا و نزدیک ناپل به نام کَپری است. سالاد کیپرز متشکل از پنیر موزارلا تازه، گوجه فرنگی، ریحان شیرین، ادویه و روغن زیتون می‌باشد. این سالاد دستور تهیه بسیار آسانی دارد و نوع چینش آن در ظرف غذا به طور سنتی یک برش گوجه فرنگی، برشی از پنیر و ریحان است که بواسطه روغن زیتون و نمک آن‌ها را طعم‌دار می‌کنند.

رنگ بندی این غذای ایتالیایی نیز همانند پیتزا مارگاریتا نشانی از رنگ بندی پرچم ایتالیا دارد. تنوع سالاد کپرس بسیار فراوان است بطوری که برخی در تهیه این سالاد از زیتون، کاهو و سرکه بالزامیک نیز استفاده می‌کنند.

مواد لازم
گوجه فرنگی ۴ عدد
پنیر موزارلا ۲۵۰ گرم
ریحان تازه به مقدار لازم
روغن زیتون ۳ قاشق غذاخوری
سرکه بالزامیک اختیاری
نمک و فلفل به مقدار لازم

مراحل تهیه: 

مرحله اول:
در تهیه این سالاد به غیر از مواد اولیه اصلی، سبزیجات و همچنین چاشنی‌های دیگری نیز می‌توانید برای طعم دهی استفاده کنید. برای هر چه بهتر شدن این سالاد کمی سرکه بالزامیک را بجوشانید و در تهیه سالاد کیپرز از آن استفاده کنید.

مرحله دوم:
گوجه فرنگی‌ها را بصورت حلقه برش دهید. پنیر موزارلا نیز همانطور؛ سپس به ترتیب یک برش گوجه فرنگی، پنیر موزارلا، برگ ریحان را در ظرفی مناسب بگذارید. کمی ادویه (نمک و فلفل) به سالاد بزنید. در آخر به سالاد روغن زیتون و یک تا دو قاشق سرکه بالزامیک به دلخواه اضافه کنید.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar