برترين ها/ اين روزها، بعضي از ما که عادت به وقت‌گذراني و نوشيدن چاي و قهوه در کافه‌هاي شهر داشتيم، به‌دليل شرايط کرونايي از لذت دورهمي‌هاي اين‌چنيني محروم مانده‌ايم. براي گذراندن اين روز‌ها کافي‌شاپ را به خانه خود بياوريد و با ايجاد يک گوشه دنج و آرام با سليقه و خواسته خانواده، وقت‌گذراني در خانه را به يکي از لذت‌بخش‌ترين کار‌هاي دنيا تبديل کنيد.

حال و هواي کافه در خانه؛ ميلک‌شيک شکلاتي

اگر عاشق قهوه و هر نوع نوشيدني هستيد به احتمال زياد عاشق کافه هم هستيد، در اين سري از مطالب آشپزي سعي مي‌کنيم طرز تهيه کليه دسر‌ها و نوشيدني‌هاي خوشمزه‌اي که در کافي شاپ‌ها سرو مي‌شود را به شما آموزش دهيم تا شما بتوانيد در منزل يا محل کارتان مانند يک باريستا اين دسر‌ها و نوشيدني‌ها را تهيه کنيد.

منو کافي‌شاپ‌ها معمولا ليست بلند بالايي است از انواع نوشيدني، آن هم با اسم‌هاي عجيب. در اغلب موارد هم نتيجه سفارشمان مطابق با ذائقه ما نيست. در اين مطلب روش تهيه خانگي ميلک شيک شکلاتي آموزش داده شده است.

ميلک شيک شکلات يکي از انواع دسر‌هاي خوشمزه و پر طرفدار در سراسر جهان مي‌باشد که اصالت آن متعلق به کشور امريکا مي‌باشد، اما در حال حاضر به عنوان يک نوشيدني بين المللي شناخته مي‌شود. اين مقدار مواد لازم که براي شما مي‌نويسيم براي تهيه ميلک شيک براي دو نفر مناسب مي‌باشد.

مواد لازم

شير: ۱ فنجان

بستني وانيل: ۴ اسکوپ

شکلات: ۱ قاشق غذاخوري

پودر کاکائو: ۱ قاشق غذاخوري

حال و هواي کافه در خانه؛ ميلک‌شيک شکلاتي

طرز تهيه

اگر در منزل مخلوط کن يا ميکسر داريد مي‌توانيد خيلي ساده شير را به همراه بستني وانيلي و پودر کاکائو داخل مخلوط کن يا ميکسر بريزيد و چند پالس بزنيد تا مواد با هم ترکيب شوند و مايعي سفت و يکدست به دست بيايد.

در اين مرحله ميلک شيک آماده شده را داخل ۲ عدد ليوان بزرگ بريزيد سپس شکلات را داخل ميکسر بريزيد و چند پالس کوتاه بزنيد تا شکلات به صورت يکدست خرد شود. حالا از شکلات براي تزيين روش ميلک شيک استفاده کنيد.

اگر مخلوط کن يا ميکسر نداريد يک کاسه جادار انتخاب کنيد و شير را به همراه بستني وانيلي و پودر کاکائو به خوبي مخلوط کنيد تا کاملا يکدست شوند. براي مخلوط کردن مي‌توانيد از هم زدن دستي يا قاشق استفاده کنيد.

ميلک شيک به عنوان يک نوشيدني جديد مورد توجه افراد زيادي قرار گرفته است. ميلک شيک از شير و بستني و يخ تهيه مي‌شود.

پس از اينکه مواد با هم يکدست شدند، آن‌ها را داخل ليوان مي‌ريزيم، سپس شکلات را با کارد خرد مي‌کنيم و براي تزيين استفاده مي‌کنيم. اگر ميلک شيک را با طعم شيرين‌تر دوست داريد مي‌توانيد به مقدار دلخواه شکر هم اضافه کنيد.

براي تزيين ميلک شيک شکلاتي علاوه بر شکلات خرد شده مي‌توانيد از مواد بسيار متنوعي نسبت به سليقه خود استفاده کنيد. مثلا مانند آيس پک از موز حلقه شده يا انواع مغز‌ها مثل مغز گردو، مغز پسته و .. استفاده کنيد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar