چي شي/ کوکو لوبيا سبز يکي از انواع غذاهاي خوشمزه و متفاوت ايراني است که شايد خيلي افراد آنرا نپسندند، اما اگر اين کوکو را به روش سنتي تهيه کنيد، طعم بي نظيري را تجربه خواهيد کرد، براي مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهيه کوکو لوبيا سبز در ادامه با سايت نکته چي همراه باشيد.
 
مواد لازم براي ۴ نفر
لوبيا سبز۳۰۰ گرم
سيب زميني۱ عدد بزرگ
پياز۱ عدد متوسط
گوشت چرخ کرده۲۰۰ گرم
تخم مرغ۴ عدد
آرد۲ قاشق غذاخوري
مغز گردو (اختياري)۲ قاشق غذاخوري
نمک و فلفل سياه به مقدار کافي
زردچوبه و روغن به مقدار کافي
طرز تهيه کوکو لوبيا سبز 
مرحله اول
براي تهيه کوکو لوبيا سبز خوشمزه ابتدا لوبيا سبز را مي شوييم، سپس درون يک قابلمه مناسب مي ريزيم. در ادامه ۱ پيمانه آب اضافه مي کنيم و قابلمه را روي حرارت قرار مي دهيم تا لوبيا سبز به مدت ۱۵ تا ۲۵ دقيقه بپزد.

مرحله دوم
در صورت تمايل مي توانيم لوبيا سبز را به صورت بخارپز نيز آماده کنيم. در ادامه سيب زميني را به صورت حبه اي ريز خرد مي کنيم، سپس با آب سرد مي شوييم. در ادامه يکي تابه مناسب روي حرارت قرار مي دهيم و کمي روغن اضافه مي کنيم.
 
مرحله سوم
حالا سيب زميني ها را به تابه اضافه کرده و سرخ مي کنيم. در ادامه لوبيا سبز پخته شده را نيز آبکشي مي کنيم و به تابه اضافه مي کنيم و چند دقيقه تفت مي دهيم تا آب آن به طور کامل کشيده و تبخير شود.

مرحله چهارم
در اين مرحله پياز را به صورت نگيني ريز خرده و به تابه اضافه مي کنيم. پياز را در حدي تفت مي دهيم که فقط نرم شوند، سپس گوشت چرخ کرده را به همراه مقداري نمک، فلفل سياه و زردچوبه به تابه اضافه مي کنيم.
 
مرحله پنجم
حالا مواد را به خوبي تفت مي دهيم تا گوشت چرخ کرده تغيير رنگ دهد و به خوبي سرخ شود. پس از اينکه مواد آماده شدند، آنها را کنار مي گذاريم تا خنک شوند. در ادامه تخم مرغ را درون يک کاسه مي شکنيم. 
 
مرحله ششم
حالا آرد و مغز گردوي خرد شده را به همراه مقداري نمک، فلفل سياه و زردچوبه به تخم مرغ ها اضافه کرده و ترکيب مي کنيم. در ادامه پس از اينکه مخلوط لوبيا سبز خنک شد، آنرا به تخم مرغ ها اضافه کرده با هم ترکيب مي کنيم.
 
مرحله هفتم
در اين مرحله يک تابه مناسب روي حرارت قرار مي دهيم و مقداري روغن اضافه مي کنيم. سپس مايه کوکو را اضافه کرده و روي آن را پشت قاشق صاف مي کنيم. پس از اينکه يک سمت کوکو سرخ شد، آنرا بر مي گردانيم تا سمت ديگرش نيز سرخ شود.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar