باشگاه خبرنگاران/ دستور پخت سینه مرغ شکم پر یکی دیگر از هزاران روش تهیه و پخت سینه‌ی مرغ است که با این روش در یونان سینه‌ی مرغ را میپزند. در تهیه‌ی این غذای لذیذ از سینه‌ی مرغ، لیمو، روغن، سیر، پیاز، اسفناج، پنیر فتا، نمک و فلفل، مقداری آرد و خلال دندان استفاده شده است.

مواد لازم:

۱ عدد لیمو
۲ قاشق غذاخوری روغن زیتون
⅓ فنجان پیاز ریز خرد شده
۱ حبه سیر له شده
⅓ فنجان اسفناج خرد شده و پخته شده
⅓ فنجان پنیر فتا خرد شده
۳ قاشق غذاخوری زیتون
نمک و فلفل سیاه
۲ عدد سینه مرغ بدون پوست و استخوان
۲ قاشق چایخوری آرد چند منظوره
خلال دندان
۲ قاشق غذاخوری روغن زیتون

دستور پخت:

پوست لیمو را بگیرید. لیمو را با یک چاقوی تیز به صورت افقی برش دهید. ۲ قاشق غذاخوری روغن زیتون را در یک ماهیتابه نچسب بر روی حرارت متوسط ​​گرم کنید تا زمانی که جلز و ولز روغن درآید، ۲ تا ۳ دقیقه.

 پیاز را اضافه کرده و بپزید تا شفاف شود، حدود ۳ تا ۵ دقیقه. پوست لیمو و سیر را اضافه کرده و حرارت دهید تا معطر شود، حدود ۱ دقیقه. اسفناج را به مخلوط پیاز اضافه کنید. حدود ۳ دقیقه آن را هم بزنید تا خوب بپزد. مخلوط پیاز اسفناج را درون یک کاسه بریزید.

ماهیتابه را تمیز کرده و کنار بگذارید. پنیر فتا و زیتون را درون مخلوط اسفناج بریزید و هم بزنید. با نمک و فلفل طعم دار کنید. فر را تا ۳۵۰ درجه فارنهایت (۱۷۵ درجه سانتیگراد) گرم کنید. یک شکاف ۲ اینچی در امتداد لبه‌های ضخیم هر سینه مرغ برش دهید.
ادامه‌ی دستور پخت:

 طول را برش دهید، مراقب باشید کاملا برش داده نشود و یک جیب ایجاد کنید. جیب را با نمک و فلفل طعم دار کنید. هر یک از سینه مرغ را با ۱/۲ مخلوط پیاز و اسفناج پر کنید و شکاف‌ها را با خلال دندان ببندید. مرغ را به آرامی با آرد، نمک و فلفل بپوشانید.

۲ قاشق غذاخوری روغن زیتون را در همین ماهیتابه روی حرارت متوسط رو به بالا گرم کنید، حدود ۲ دقیقه گرم کنید. مرغ را در روغن داغ قرار دهید. بپزید تا قهوه‌ای طلایی شود، ۳ تا ۵ دقیقه هر طرف را بپزید.

سپس مرغ را چرخانده و برش‌های لیمو را رویش قرار دهید. در فر از قبل گرم شده بپزید تا زمانی که یک دماسنج که در مرکز مرغ قرار داده شه است ۱۶۵ درجه فارنهایت (۷۴ درجه سانتیگراد) را نشان دهد، حدود ۳۵ دقیقه طول میکشد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar