پارسی دی/ مافین هویج و گردو یکی از انواع مافین ها می باشد که بسیار خوشمزه و راحت هستند و شما می توانید برای یک عصرانه خوشمزه به راحتی آن را تهیه کنید. این مافین خوشمزه با بیکینگ پودر و جوش شیرین تهیه می شود تا بافت عالی و پوک داشته باشد. شما می توانید این مافین خوشمزه را داخل قالب مخصوص مافین تهیه کنید و یا می توانید از کسپول های مقوایی استفاده کنید که دیگر نیازی به قابل مافین نداشته باشید. مافین ها با کاپ کیک ها متفاوت هستند و شاید در نگاه اول فکر کنید هر دو آن ها یک طعم و مزه را دارند ولی بهتر است بدانید مافین بیشتر با روغن مایع و انواع مغزیجات و میوه های خشک پر می شود و برای صبحانه گزینه مناسبی می باشد. 

مواد لازم برای تهیه مافین هویج خوشمزه و راحت
آرد ۲ پیمانه
تخم مرغ ۴ عدد
روغن مایع ۱ پیمانه
شکر ۱ و ۱/۴ پیمانه
هویج ۳ الی ۴ عدد
بیکینگ پودر ۱ ق سوپ خوری
جوش شیرین ۱/۲ ق چای خوری
دارچین ۲ ق غذا خوری
وانیل نوک ق چای خوری
گردو ۱/۴ پیمانه
 
طرز تهیه مافین هویج و گردو به روش قنادی در خانه
مرحله اول: آماده سازی مواد
ابتدا فر را با دمای ۱۸۰ روشن کنید تا گرم شود. سپس همه موا را به کمک پیمانه اندازه گیری کنید و در دمای محیط قرار دهید تا هم دما شود. سپس هویج را رنده ریز بزنید و آب آن را با دست بگیرید تا باعث خمیری شدن مافین نشود. آرد و بیکینگ پودر و جوش شیرین و دارچین مخلوط و سه بار الک کنید و کنار قرار دهید.

مرحله دوم: هم زدن تخم مرغ
در ادامه تخم مرغ های به دمای محیط رسیده را به همراه شکر و وانیل داخل یک کاسه بریزید و با همزن برقی به مدت ۵ دقیقه با دور تند همزن برقی بزنید تا کرمی رنگ شود. سپس روغن را اضافه کنید و مجدد مواد را هم بزنید تا پفکی شود.

مرحله سوم: تهیه مایه مافین هویج و گردو
در ادامه مخلوط آرد تهیه شده را روی مواد الک کنید و به تدریج هم بزنید تا گلوله های آرد باز شود. بهتر است از لیسک برای هم زدن مواد استفاده کنید و مواد را فولد کنید. در انتها هویج رنده شده را به مواد افزوده و با لیسک هم بزنید تا یکدست شود. کسپول های کاغذی را داخل قالب مافین قرار دهید.
 
مرحله چهارم: پخت مافین هویج
حالا ۲/۳ کسپول را با مایه مافین پر کنید و روی هر مافین چند عدد گردو خرد شده قرار دهید و قالب را در فر از قبل گرم شده به مدت ۴۵ دقیقه با دمای ۱۸۰ درجه بگذارید تا مافین پخته شود و بعد از خنک شدن کپسول های را از قالب مافین خارج کنید. نوش جان

نکات کلیدی در تهیه مافین هویج خوشمزه و راحت به روش قنادی
می توانید مواد را داخل یک قالب بزرگ بریزید.
برای فر های برقی و توستر باید دما را روی ۱۶۰ تنظیم کنید.
قالب مافین بیشتر از ۲/۳ پر نکنید وگرنه موقع پف کردن بیرون قالب می ریزید.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar