ستاره/ اگر شما نیز مانند من عاشق سیر هستید، باید بپذیرید که اگر می‌خواهید با آن آشپزی کنید، بوی سیر برای چند روز روی دستان شما باقی خواهد ماند! اما من یکی به همان اندازه که عاشق سیر هستم، نمی‌توانم برای مدت طولانی بوی آن را روی دستم تحمل کنم. در حالی که ترفندهایی عالی برای پوست کندن سیر وجود دارد، اما به نظر می‌رسد هرگز نکات خوبی در رابطه با از بین بردن بوی سیر از دست وجود نداشته باشد. بعد از کمی تحقیق، من اینجا هستم تا راه‌حل‌های ممکن را به شما ارائه دهم. در این مطلب به مواردی اشاره می‌کنم که پس از خرد کردن سیر، می‌توانید آن‌ها را روی دستان خود مالش دهید تا از شر بوی سیر خلاص شوید.

۱. فولاد ضد زنگ برای از بین بردن بوی سیر از دست
فولاد ضد زنگ موثرترین ماده برای از بین بردن بوی سیر است؛ بنابراین اگر می‌خواهید بوی سیر را سریع از روی دستانتان از بین ببرید، من این ماده را توصیه می‌کنم.
برای این منظور می‌توانید از هر شی فولادی ضد زنگ مانند یک تکه نقره، یک کاسه مخلوط کن، سینک آشپزخانه یا میله‌های صابونی ضد زنگ که مخصوص از بین بردن بو هستند استفاده کنید. تنها کافی است شی فولادی را زیر آب سرد بگیرید و تا زمانی که بو از بین برود، دست‌هایتان را به آن بمالید.

۲. لیمو و رفع بوی سیر از دست
لیمو سریع‌تر از فولاد ضد زنگ عمل می‌کند و در حالی که بوی سیر را از بین می‌برد، دستان شما را بسیار خوشبو و تمیز می‌کند.
اسید سیتریک موجود در لیمو، آنزیم‌های سیر را خنثی می‌کند. برای این منظور کافی است یک عدد لیمو را برش دهید و آن را روی پوست دستتان بمالید.
توجه داشته باشید؛ زیر ناخن‌ها و نقطه بین انگشتانتان را لیمو نزنید؛ زیرا باعث سوزش می‌شود. در صورت وجود بریدگی یا خشکی بیش از حد پوست نیز، لیمو می‌تواند باعث تحریک و سوزش پوست شود.

۳. خمیردندان دشمن بوی سیر دست
من در گذشته برای نابود کردن بوی سیر از دست‌هایم، از خمیردندان استفاده می‌کردم. اگرچه استفاده از این ماده به عنوان صابون بسیار عجیب است اما کارایی دارد.
برای این منظور کافی است مقداری خمیردندان را روی دستتان بریزید و دقیقا مشابه کرم، دستانتان را به هم بفشارید تا خمیردندان در همه قسمت‌ها پخش شود. بعد از انجام این کار، دستانتان را با آب و صابون بشویید تا خمیردندان شسته شود.

۴. قهوه ضد بوی سیر
راه‌حل دیگر برای خلاص شدن از بوی سیر، استفاده از قهوه است.
۳-۴ عدد دانه قهوه را در دست بگیرید و آن را روی پوست ماساژ دهید. قهوه علاوه بر از بین بردن بوی سیر، دست‌ها را بسیار لطیف و خوشبو می‌کند.

۵. ترکیب نمک و جوش‌شیرین برای رفع بوی سیر
یکی دیگر از راه‌حل‌هایی که می‌توانید برای از بین بردن بوی سیر از دست امتحان کنید، استفاده از ترکیب نمک و جوش‌شیرین است. اگر پوست حساسی دارید، توصیه می‌شود فقط از جوش‌شیرین برای این منظور استفاده کنید. یک قاشق چای‌خوری نمک را با ۲ قاشق چای‌خوری جوش‌شیرین ترکیب کنید و مقداری آب اضافه نمایید تا خمیر غلیظی به دست آید. خمیر را روی دستانتان مالش دهید و سپس با آب بشویید.

۶. آب گوجه فرنگی
آب گوجه فرنگی می‌تواند بسیار سریع بوی سیر را از روی دست از بین ببرد. برای این منظور کافی است درون یک کاسه مقداری آب گوجه فرنگی بریزید و دست‌ها را برای ۵ دقیقه داخل آن فرو ببرید. سپس دست‌هایتان را با آب سرد بشویید. توجه داشته باشید که در صورت وجود زخم در دست، از این روش استفاده نکنید؛ زیرا موجب سوزش می‌شود.

۷. سرکه ضد بوی سیر دست
اگرچه نمی‌دانم چرا باید بوی سرکه قابل تحمل‌تر از سیر باشد، اما گفته شده است اگر مقداری سرکه را به یک حوله کاغذی آغشته کنید و آن را روی دستانتان بمالید، بوی سیر از بین می‌رود!

۸. شستن دست با آب سرد بعد از استفاده از سیر
توصیه می‌کنم پس از پوست کندن سیر، حتما دستانتان را به جای آب گرم، با آب سرد بشویید. استفاده از آب گرم، منافذ پوست را بازتر می‌کند و باعث می‌شود بوی سیر به داخل این منافذ منتقل شود؛ در نتیجه بو برای مدت طولانی‌تری باقی می‌ماند.

۹. عطر یا ادکلن برای رفع فوری بوی سیر از دست
این روش بسیار موقت است اما قطعا در مواقع ضروری بسیار کمک کننده خواهد بود. برای این منظور کافی است عطر یا ادکلن را روی قسمت پشتی یکی از دست‌هایتان اسپری کنید و آن را روی پشت دست دیگر مالش دهید. سپس دستان خود را به هم بمالید تا رایحه را روی کف دست و انگشتانتان پخش کنید.

۱۰. ماساژ دست با روغن قبل از پوست کندن سیر
در نهایت، اگر قبل از خرد کردن سیر دست‌های خود را با روغن مالش دهید، احتمال بسیار کمی وجود دارد که بوی سیر جذب پوستتان شود. اگر بعد از خرد کردن سیر، بی‌درنگ دست‌هایتان را با آب و صابون بشویید، اثری از بو باقی نخواهد ماند.ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید