نمناک/ معمولا مردم از انداختن هيچ چيزي درون فاضلاب دريغ نمي ‎کنند و از عواقب اين کار آگاه نيستند اما آيا نمي ‎دانيد که انداختن بعضي چيز‎ها درون فاضلاب يا همان لوله ي سينک ظرفشويي کاملا اشتباه است ؟ توصيه ما در اين بخش از رازهاي خانه داري به شما اين است که اين ليست را بخوانيد و براي هميشه به خاطر بسپاريد.
8 چيزي که انداختن آن ها درون لوله فاضلاب آشپزخانه ممنوع است:


1. برنج و ماکاروني درون لوله فاضلاب :
برنج و ماکاروني بعد از خيس شدن افزايش حجم پيدا خواهند کرد و حل شدن آن ‎ها درون آب زمان زيادي طول خواهد کشيد، بنابراين ريختن اين نوع مواد غذايي به درون فاضلاب باعث انسداد لوله ها خواهد شد.

2. پوست تخم مرغ در لوله فاضلاب :
معمولا افراد تصور مي ‎کنند که اگر پوست تخم مرغ به قطعات کوچک خرد شود، ريختن آن به درون فاضلاب مشکلي ايجاد نخواهد کرد اما اصلا اينطور نيست. قطعات کوچک پوست تخم مرغ به قطعات بزرگتر مي ‎چسبند و باعث ايجاد توده هاي بزرگتر مي ‎شوند و در نهايت سبب انسداد فاضلاب خواهند شد.

3. آرد در لوله فاضلاب خانه:
اگر با خمير آشنايي داشته باشيد، احتمالا مي ‎دانيد که اجزاي تشکيل دهنده آن آرد و آب هستند و حال تصور کنيد خميري درون لوله ايجاد شده باشد و اجزاي ديگر مواد غذايي درون اين خمير قرار گرفته اند که چنين وضعيتي در نهايت منجر به انسداد لوله خواهد شد.

4. دارو ‎ها در لوله فاضلاب منزل:
برخي افراد تصور مي ‎کنند که دارو ها به راحتي در آب حل مي‎ شوند و منجر به انسداد لوله نمي ‎شوند. در حالي که داروها، آب را اشباع کرده و آن را مسموم مي ‎کنند. فيلتر هاي تصفيه آب مي ‎توانند آن را از رسوبات و ميکروارگانيسم هاي مختلفي پاک کنند اما هيچ فيلتر تصفيه اي قادر به جدا کردن دارو از آب نيست.

5. زباله هاي ساختماني:
زباله هاي ساختماني مانند خرده نان و يا سنگ ريزه ها باعث انسداد لوله مي ‎شوند. وقتي قطعات بزرگ تر لوله را مسدود کنند، قطعات کوچکتر روي آن‎ ها و ديواره هاي لوله مستقر مي ‎شوند و با گذشت زمان باعث ايجاد مشکلات جدي تر خواهند شد.

6. برچسب هاي مختلف روي ميوه و قوطي ها:

حتي اگر اين برچسب ها بسيار کوچکند، آن ها را درون سطح زباله بريزيد و از ورود شان به فاضلاب جلوگيري کنيد. اين برچسب ها همراه با چسب هستند و انحلال آن ها درون آب مدت زمان زيادي مي ‎طلبد.

7. مو در لوله فاضلاب:
موها به ويژه از نوع ضخيم و بلند، اصلي ترين و شايع ترين دليل انسداد لوله هاي حمام هستند. رشته هاي مو در هم تنيده مي ‎شوند و سبب ايجاد توده‎ هاي بزرگ خواهند شد و بسياري چيز هاي ديگر را درون لوله حمام در خود گرفتار مي‎ کنند. بنابراين بهتر است قبل از دوش گرفتن موهاي خود را شانه کرده و موهاي ريخته تان را درون سطل آشغال بريزيد و اين امر باعث مي ‎شود که موهاي کمتري به فاضلاب حمام راه پيدا کنند.

8. فيلتر سيگار لوله فاضلاب خانه:
فيلتر سيگار بعد از خيس شدن متورم شده و افزايش حجم پيدا خواهد کرد و مي ‎تواند موجب انسداد لوله آب شود. همچنين مواد موجود در فيلتر سيگار مانند نيکوتين در آب حل شده و آن را مسموم خواهند کرد و فيلتر هاي تصفيه آب قادر به پاک کردن اين مواد مضر از آب نيستند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar