برترين ها/ نور خورشيد، آلودگي هوا و بيشتر واکنش‌هاي شيميايي باعث تيره شدن پوست مي‌شوند به همين دليل علاوه بر افرادي که پوستشان تيره مي‌باشد حتي افرادي که پوستشان روشن است باز هم سراغ کرم‌هاي سفيد کننده مي‌روند. ولي بسياري از افراد از عهده‌ي هزينه‌هاي سنگين اين کرم‌ها بر نمي‌آيند يا اين که بسياري اوقات اصلا به نتايج مطلوب و دلخواه خود نمي‌رسند. در اين مقاله طرز تهيه کرم‌هاي سفيده کننده خانگي که موثرترين و کم هزينه‌ترين روش مي‌باشد را به شما آموزش مي‌دهيم.
البته لازم به ذکر مي‌باشد که اگر مي‌خواهيد اين کرم‌ها کاملا تاثير کند بايد طبق نسخه‌ها و دقيق و کامل عمل نماييد.

۱. کرم سفيد کننده پوست با پاپايا و عسل
نصف فنجان پاپاياي تازه و يک قاشق چاي خوري عسل را تهيه کنيد.
ابتدا تکه‌هاي پاپايا را له کنيد تا زماني که يک خمير غليظ بدست آيد. سپس عسل را به آن اضافه کنيد و به خوبي هم بزنيد و بعد اين ترکيب را به مدت ۲۰ دقيقه روي پوست خود اعمال کنيد. صورتتان را با آب گرم و مجددا با آب سرد شستشو دهيد و نهايتا با يک پد خشک کنيد. اين درمان را هر شب قبل از خواب تکرار کنيد. اين ماسک براي پوست‌هاي چرب و طبيعي بسيار مناسب است.

احتياط: پاپائين موجود در پاپايا ممکن است باعث ايجاد حساسيت در برخي از افراد شوند. بنابر اين اگر به پاپايا و محصولات آن آلرژي داريد از اين درمان بپرهيزيد.

۲. کرم سفيد کننده پوست با پوست پرتقال خشک شده و ماست
چند عدد پوست پرتقال و يک قاشق غذا خوري ماست را تهيه کنيد.
ابتدا به مدت ۲ تا ۳ روز پوست‌هاي پرتقال را در برابر نور خورشيد خشک کنيد. زماني که نسبتا ترد شدم، پودرشان کنيد و بعد يک قاشق غذا خوري از اين پودر را به ماست اضافه کنيد تا يک خمير نرم بدست آيد. سپس آن را بر روي پوست اعمال کنيد و بعد از ۱۵ الي ۲۰ دقيقه با آب گرم بشوييد، اين درمان را هر شب فبل از خواب تکرار کنيد. اين ماسک براي انواع پوست مناسب ميباشد.

۳. ماسک سفيد کننده پوست با شير، آب ليمو و عسل:
آب ليمو سرشار از ويتامين C است که خاصيت فوق العاده‌اي در روشن کردن پوست دارد؛ که به دليل کاهش توليد ملانين ميباشد.
۱ قاشق غذا خوري شير، ۱ قاشق غذا خوري آب ليمو و ۱ قاشق چاي خوري عسل را تهيه کنيد. تمام مواد را در يک کاسه با هم ترکيب کنيد و بعد از تميز کردن صورت ت، اين خمير را روي پوست خود اعمال کنيد و بعد از ۲۰ دقيقه با آب گرم بشوييد. براي گرفتن نتايج بهتر اين درمان را هر شب تکرار کنيد. اين ماسک براي انواع پوست مناسب است.
احتياط: اگر احساس هر گونه سوختگي و يا حساسيت در پوست خود داشته ايد که به دليل خاصيت اسيدي آب ليمو مي باشد فورا يک عدد يخ را رو اين محل اعمال کنيد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar