بيتوته/ گاهي اوقات بهتر است استفاده از ماشين لباسشويي را کنار بگذاريد و براي شستن لباس‌هايتان از دستان خود استفاده کنيد. اين امر به‌خصوص براي لباس‌هاي ظريف، يعني لباس‌هاي زير اهميت زيادي دارد. شستن لباس زير با دست نه‌تنها موجب مي‌شود که اين لباس‌ها نوتر بمانند بلکه موجب مي‌گردد که در مصرف انرژي نيز صرفه‌جويي شود. بااين‌حال، مهم است که بدانيد چگونه لباستان را با دست بشوييد تا هم اين لباس‌ها سالم بمانند و هم به‌خوبي تميز شوند. در ادامه با مراحل شستن لباس با دست در سينک ظرفشويي آشنا مي‌شويد.
نحوه شستن سوتين و لباس زير زنانه ظريف با دست
اگرچه انداختن لباس زير در ماشين لباسشويي مي‌تواند يک راه‌حل سريع باشد، اما اين کار در طولاني‌مدت مضر است. بسياري از توليدکنندگان و طراحان لباس زير توصيه مي‌کنند که لباس زير ازجمله سوتين اسفنجي مجلسي جک دار پلانج با دست شسته شود تا شکل و فرم آن به‌خوبي حفظ شود. همچنين، اگر مي‌خواهيد لباس زير نخي تابستاني چسبي ان بي بي و همچنين لباس زير ينينچي شما سالم بماند، بهتر است آن را با دست بشوييد. خبر خوب اين است که انجام اين کار بسيار آسان است. در ادامه با مراحل شستن اين لباس‌ها آشنا مي‌شويد.
1. سينک را با آب ولرم (يا در دماي مشخص‌شده بر روي برچسب لباس) پر کنيد و يک شوينده ملايم را به آن اضافه کنيد.

2. لباس را به‌دقت در آب قرار دهيد و اجازه دهيد به مدت 15 دقيقه در آن بماند. محلول را به‌آرامي بچرخانيد تا شوينده به گوشه و کنار لباس برسد.

3. لباس را آب بکشيد. اگر روي شير آب، سري آب‌پاش وجود دارد، لباس زير را در يک صافي قرار دهيد و آن را به‌خوبي آب بکشيد. در غير اين صورت، سينک را با آب تميز و خنک پر کنيد، لباس زير را در آن فرو ببريد و براي آب کشيدن لباس، آن را در آب فشار دهيد.

4. براي گرفتن آب اضافه لباس، آب را به‌آرامي از بندها و پشت لباس بگيريد يا آن را در يک حوله خشک و تميز بپيچانيد. سپس لباس زير را به حالت اولش برگردانيد و آن را در هواي آزاد قرار دهيد تا خشک شود. به ياد داشته باشيد که لباس نبايد در معرض نور مستقيم خورشيد قرار بگيرد.

شستن لباس زير با دست
 مانند لباس زير ظريف زنانه، برخي ديگر از لباس‌هاي زير نيز بايد با دست شسته شوند. اگر مي‌خواهيد انواع مختلف شورت توري مجلسي زنانه و لباس زير عروسکي خود را تميز کنيد، راهنماي زير مي‌تواند در اين مورد براي شما کمک‌کننده باشد. اين دستورالعمل براي شستن شورت لامبادا گياهي نيز مفيد است. بااين‌حال، درصورتي‌که لباس زير يک بار مصرف استفاده کنيد، تنها لازم است پس از هر بار مصرف آن را دور بيندازيد. مراحل زير را به‌دقت انجام دهيد تا بتوانيد کيفيت لباس زير خود را حفظ کنيد.
1. سينک ظرفشويي را با آب گرم (يا در دماي مشخص‌شده بر روي برچسب لباس) پر کنيد. يک شوينده ملايم به آن اضافه کنيد و آن را در آب هم بزنيد تا به‌خوبي مخلوط شود.

2. لباس زير را در آب قرار دهيد. مي‌توانيد چندين لباس زير را که بافت و رنگ آن‌ها يکسان است، داخل آب قرار دهيد. اجازه دهيد لباس زير به مدت 30 ثانيه در آب بماند. محلول شوينده را به‌طور متناوب در آب بچرخانيد تا اطمينان حاصل کنيد به‌خوبي در آب حل شده است.

3. لباس را با آب ولرم بشوييد. اگر شير آب، سري آب‌پاش دارد، لباس زير را در يک صافي قرار دهيد و آن را به‌خوبي با سري آب‌پاش، آب بکشيد. در غير اين صورت، سينک را با آب سرد و تميز پر کنيد، لباس زير را در آن غوطه‌ور کنيد و براي آب کشيدن لباس، آن را در آب فشار دهيد.

4. لباس زير را به‌آرامي و بااحتياط از آب بيرون بياوريد و آن را آرام فشار دهيد تا آب اضافه لباس گرفته شود. سپس، آن را با يک حوله خشک کنيد. لباس زير را به حالت اول برگردانيد و آن را در هواي آزاد آويزان کنيد. همچنين، به ياد داشته باشيد که لباس زير نبايد در معرض نور مستقيم خورشيد قرار بگيرد.

 نحوه شستن سوتين و لباس زير زنانه

شستن لباس با دست، ملايم‌ترين روش شستشوي لباس است و از مزاياي زيادي برخوردار است. اين بدان معناست که شما در طول مراحل شستشوي لباس، بيشترين مراقبت را از لباس داريد. براي صرفه‌جويي در وقت مي‌توانيد لباس‌هايي که بافت و رنگ يکساني دارند را همراه با يکديگر بشوييد. در ادامه با مراحل شستن لباس با دست آشنا مي‌شويد.
1. براي تعيين نوع پارچه لباس، برچسب آن را بخوانيد و بر اساس آن بهترين ماده شوينده را انتخاب کنيد. هر شوينده استاندارد براي بيشتر لباس‌ها قابل‌استفاده است. پارچه‌هاي ظريف‌تر نياز به شوينده ملايم‌تري دارند.

2. در صورت لزوم، لکه‌ها را از بين ببريد. براي اين کار، مايع شوينده را با انگشت به‌آرامي بر روي لکه قرار دهيد و درحالي‌که آن را در آب فرو مي‌بريد، اجازه دهيد که آب از روي آن رد شود.

3. سينک را با آب ولرم يا گرم (بسته به دماي نوشته‌شده بر روي برچسب لباس) پر کنيد و لباس را در آن قرار دهيد. سپس محلول شوينده را به آن اضافه کنيد.

4. محلول شوينده را در آب به‌خوبي حل کنيد و سپس لباس را در آن فرو ببريد.

5. لباس را آب بکشيد. مي‌توانيد آن را در يک صافي قرار دهيد و سپس شير آب را بر روي آن بگيريد يا اينکه سينک ظرفشويي را از آب تميز پر کنيد و سپس لباس را در آن فرو ببريد.

6. آب اضافه لباس را بگيريد. لباس را بر روي يک حوله خشک و تميز قرار دهيد تا آب آن جذب حوله شود.

7. اجازه دهيد لباس خشک شود. مي‌توانيد آن را به‌صورت صاف بر روي يک سطح پهن کنيد.
درنهايت، شستن لباس با دست اگرچه نياز به زحمت بيشتري نسبت شستن لباس با ماشين لباسشويي داشته باشد اما در برخي موارد، استفاده از اين روش ضروري است. اين امر به‌خصوص براي لباس‌هاي ظريف مثل لباس زير اهميت دارد. بااين‌حال، براي اينکه بتوانيد با اين روش از لباس خود مراقبت کنيد، لازم است بدانيد چگونه لباس را با دست بشوييد که در اين مقاله با اين موضوع آشنا شديد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar