سبک زندگي اسلامي/ در صورتي که در يک ميهماني براي درست کردن سالاد از کنسرو تن ماهي استفاده کرده‌ايد، قبل از ريختن قوطي‌هاي خالي داخل سطل زباله کمي دست نگه داريد. از اين قوطي‌ها مي‌توانيد براي ساختن اشياء متنوعي استفاده کنيد. مثل :

۱- فانوس

شايد باور کردني نباشد اما با کمي ابتکار مي‌توان از قوطي تن ماهي به عنوان روشنايي استفاده کرد. براي اين کار ابتدا بايد قوطي را شسته، برچسب‌ها را بکنيد. پس از خشک شدن، آن را رنگ و به يک پايه فلزي هم رنگ وصل کنيد. با قرار دادن حباب فانوسي از آن براي دکوراسيون باغ استفاده نماييد. نتيجه باور کردني نيست. هيچ کس فکرش را نمي‌کند که اين فانوس‌هاي زيبا با جو رومانتيکي که با سوسو زدن وارمر داخل آن‌ها در شب ايجاد مي‌‌کنند، زماني قوطي کنسرو بوده‌اند.

۲- قالب کوچک کيک

قوطي تن ماهي وسيله خوبي براي پختن کيک و ميني غذاهاست. کافي است قبل از استفاده چند بار آن‌ها را شسته تا بوي ماهي از بين برود. از اين قوطي‌ها به عنوان قالب کيک يا قابلمه‌اي کوچک استفاده کنيد تا تارت هاي کوچک، کيک‌ها و غذاهاي شما درسته در آيند.

۳ - ظرف حمل غذا

ظرف‌هاي تيفين که از هند رواج پيدا کرده‌اند، همان ظروف چند تايي فلزي هستند که براي حمل غذا استفاده مي‌شوند. اين ظروف کوچک طوري روي هم سوار مي‌شوند که هر ظرف در ظرف زيرين بوده و در نهايت به وسيله دستگيره فلزي و در رويي فيکس مي‌شوند.

۴- ساير موارد اين قوطي‌هاي فلزي کاربردهاي ديگري هم مي‌توانند داشته باشند. شما مي‌توانيد اين قوطي‌ها را رنگ کنيد و از آن براي ريختن اشياء ريز روي ميز، جاشمعي و ... استفاده کنيد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar