خراسان/ پولدارتر بودن سلبريتي‌هايي همچون نيکول کيدمن جسيکا آلبا، سرنا ويليامز و ... از شوهران شان بهانه‌اي شد تا نگاهي روان‌شناسانه به اين‌ماجرا داشته باشيم
 اگر بخواهيم يک ازدواج درست و عاقلانه را در نظر بگيريم، بايد گفت هر قدر تناسب و هم کفو بودن دختر و پسر بيشتر باشد، مي‌توان انتظار يک ازدواج بهتر و تشکيل زندگي‌مشترک موفق‌تري را داشت؛ اما امروزه به دليل وجود مشکلات اقتصادي معيارهاي برخي از جوانان براي انتخاب همسر تغيير کرده و ثروتمند بودن طرف مقابل انگيزه مهمي براي ازدواج شده است. در اين بين، سلبريتي‌هاي زن معروفي هم در جهان هستند که از شوهرهايشان پولدارترند. در ادامه با چند نفر از آن‌ها آشنا خواهيد شد و نگاهي روان‌شناسانه به ازدواج يک پسر با دختر پولدارتر از خودش خواهيم انداخت. در ضمن بايد توجه داشت که اين ايده، ممکن است مشکلاتي را به همراه داشته باشد، به خصوص زماني که ديگر معيارهاي ازدواج به فراموشي سپرده شود.
 

   اين زن‌ها از شوهران‌شان پولدارترند
در اين مطلب با چند زوج سلبريتي آشنا خواهيم شد که  خانم ثروتمند تر است. البته ازدواج با يک خانم ثروتمند الزاما به معني طمع به پول هاي او وداشتن انگيزه مادي نيست.


جسيکا آلبا و کش وارن| زندگي مشترک جسيکا آلبا و کش وارن از آن نظر مورد توجه رسانه‌ها قرار دارد که اين زوج علاوه بر شريک‌شدن در زندگي، در بسياري از سرمايه‌گذاري‌هايشان هم با هم شريک هستند. البته اين شراکت به هيچ وجه به اين معني نيست که اين زوج سرمايه‌اي برابر دارند و جسيکا با سرمايه ۲۰۰ ميليون دلاري در برابر ثروت ۵۰ ميليون دلاري کش، دست کم از نظر درآمد موفق‌تر بوده است. جسيکا آلبا، بازيگر و تاجر است و شوهرش کش‌وارن در کنار سرمايه‌گذاري‌هاي ديگر يک تهيه کننده سينما محسوب مي‌شود.


سرنا ويليامز و الکسيس اوهانين|   بدون شک وقتي يکي از بهترين تنيسور‌هاي زن تاريخ(شايد بهترين) با يکي از درخشان‌ترين نابغه‌هاي عرصه فناوري تشکيل خانواده مي‌دهد، دغدغه مالي در آن خانه جايي ندارد. الکسيس اوهانين ۳۸ ساله است و هرچند روي پروژه‌هاي تاثيرگذار فراواني کار کرده اما بيشتر او را به عنوان يکي از پايه‌گذاران رديت به ياد مي‌آورند و ثروت خالص او ۴۰ ميليون دلار است. در مقابل، سرناي ۳۹ ساله يکي از شناخته شده و تحسين شده‌ترين ورزشکاران زن دنيا با سرمايه خالص ۲۱۰ ميليون دلاري، احتمالا در اين خانواده در تصميمات اقتصادي حرف آخر را مي‌زند.


نيکول کيدمن و کيث اِربن|    نيکول کيدمن بدون شک يکي از موفق‌ترين هنرمندان زن اين سال‌هاست و با کارنامه‌اي پر از جوايزي  چون اسکار و اِمي، سرمايه قابل تحسينِ ۲۵۰ ميليون دلاري دارد. کيث اربن در مقابل ترانه‌نويس، خواننده و تهيه کننده موسيقي است و هرچند که راه درازي تا رسيدن به نزديکي‌هاي ثروت همسرش در پيش دارد  اما با ثروت خالص ۷۵ ميليون دلاري، يکي از موفق‌ترين‌ها در زمينه کاري خودش محسوب مي‌شود.

دليل تمايل به ازدواج با دختر پولدار
به بهانه اين مصداق‌ها، مي‌خواهيم نگاه کلي‌تري به اين ماجرا داشته باشيم. سوال اين است که چرا بعضي از جوانان امروزي به دنبال ازدواج با دختر پولدارتر از خودشان هستند؟


دستيابي به آرزوها| برخي جوانان براي رسيدن به آرزوهايشان صبر ندارند و هيچ تلاشي هم نمي‌کنند و مي‌خواهند يک شبه ره صد ساله را بروند و چه راهي آسان‌تر از ازدواج با يک دختر ثروتمند که مي‌تواند آن‌ها را به هدف‌شان برساند.
جبران کمبودهاي مالي| بعضي اوقات يک پسر براي جبران کمبودهاي مالي خود در تلاش براي ازدواج با يک دختر پولدار است چون به گمانش فقط در اين حالت است که مي‌تواند هميشه از لحاظ مالي تامين شود و تمام کمبودها و واقعيات ناخوشايند گذشته از جمله فقر و وضعيت اقتصادي نامطلوب را جبران کند.
تربيت خانوادگي| ممکن است اعتقاد به ازدواج با يک دختر پولدار، طرز فکري باشد که پسران از نوع تربيت خانوادگي خود ياد گرفته‌اند. والديني با اين طرز فکر که پول همه چيز زندگي است و افراد پولدار هميشه خوشبخت‌تر و رشد يافته‌ترند، فرزندي را تربيت مي‌کنند که نتيجه‌اش تصميم پسرشان براي ازدواج با دختري ثروتمندتر از خودش خواهد شد.
   معايب و مزاياي اين نوع ازدواج
تامين مالي زندگي و افزايش شانس براي پيشرفت اقتصادي از مهم‌ترين مزيت‌هاي اين نوع ازدواج است. در اين بين، مشکل اين ازدواج‌ها دقيقا براي افرادي است که سطح زندگي پسر بسيار پايين‌تر از دختر است و تناسب اصلا وجود ندارد. در چنين زندگي مشترکي همسر و خانواده اش چون وضعيت خوبي دارند، طبعا توقعات زيادي هم از پسر دارند که بايد از پس آن بربيايد. از خريد گرفته تا برگزاري مراسم ازدواج و نوع سفر رفتن تا سبک و کيفيت زندگي و ... . همه چيز بايد بسيار سطح بالا انجام شود و شوهر ممکن است از پس آن بر نيايد و ناتوان شود. در چنين ازدواج هايي ممکن است دوستان و بستگان دختر با توجه به اين‌که مرد پولدار نيست، او را قبول نکنند و به چشم فرو دست به او نگاه کنند. در اين حالت اگر مديريت درست در ارتباط بين زوج ها صورت نگيرد؛ کلا نوع رابطه ارتباط بالادست و فرودست خواهد شد. همچنين خانواده دختر چون سطح اقتصادي بالاتري دارند ممکن است درتصميم گيري‌ها دخالت کنند و خود را صاحب نظر اصلي  بدانند. شايد تا مدت‌ها اين رفتارها مرد را چندان آزار ندهد اما در دراز مدت حس حقارت و تحقير به وجود آمده، مرد را به لحاظ روحي تحت تاثير قرار مي‌دهد و عزت نفس او را از بين مي برد و دچار بحران هويت مي شود. در چنين شرايطي يا اين ازدواج به جدايي مي‌رسد يا به شکل دردناکي ادامه پيدا مي‌کند و کشمکش و اختلاف بين زن‌و‌شوهر و احساس بد و شک در زندگي ‌ريشه مي‌دواند.
  حرف آخر
پسراني که مايل به ازدواج با دختر پولدار هستند، بهتر است حتما با يک مشاور  مشورت کنند و حداقلي از ساير فاکتورهاي تناسب در ازدواج را هم در نظر بگيرند. فقط و فقط روي جنبه پولدارتر بودن دختر براي داشتن زندگي مشترک موفق، نبايد متمرکز بود تا بعدش پشيماني پيش نيايد.
نويسنده : فريبا البرز | کارشناس‌ارشد مشاوره‌خانواده

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar