خراسان/ به عنوان دکوراتور حرفه‌ای منزل وقتی نوبت به طراحی دکوراسیون و تزیینات داخلی خانه می‌رسد، الگو‌هایی فراتر از زیبایی و چشم‌نوازی فضا مانند کاربردی بودن و در عین حال شیک بودن در اولویت قرار می‌گیرند که اغلب ایجاد این تعادل کار ساده‌ای نیست. از بررسی این که چه رنگی در اتاق‌های مختلف و چه آلترناتیو‌های روشنایی در فضای موجود بهتر عمل می‌کند تا محل قرار دادن مبلمان، عناصر زیادی وجود دارد که باید همزمان مورد توجه قرار گیرد و آن‌جاست که نکات طلایی یک طراح داخلی حرفه‌ای و با تجربه یا دکوراتور منزل بسیار ارزشمند می‌شود.«ونسا آربوتنوت» یک طراح داخلی است که مقالات زیادی در گاردین به نام او چاپ شده و در ادامه، چهار نکته طلایی از زبان او برای چیدمان حرفه ای منزل را خواهید خواند.
1- دکوراتور منزل خود شوید |   به یاد داشته باشید که این خانه شماست. در طراحی داخلی هیچ درست و اشتباهی وجود ندارد، همه توانایی طراحی خانه خود را دارند. مسئله این است که به انتخاب‌ها بیشتر توجه کنیم. به یاد داشته باشید که شما کنترل امور را در دست دارید، در نظر گرفتن آخرین ترند‌ها ارزشمند است اما همیشه ارزش ها   و تمایلات شخصی در اولویت هستند. خانه شما جایی است که بیشتر وقت خود را در آن می‌گذرانید، بنابراین فضا باید منعکس کننده روحیات شما باشد.
2- تجزیه و تحلیل کنید به‌جای هزینه اضافی|  المان‌های دکوری و هر ایده‌ای را که با آن‌ها روبه‌رو می‌شوید، جمع آوری و طبقه بندی کنید، به این ترتیب چیز‌هایی را که عاشق آن‌ها شده اید، خریداری خواهید کرد. به جای اجبار تصمیم‌گیری برای آن چه در فروشگاه‌های خاص یا آنلاین هست، باید وقت خود را صرف تجزیه و تحلیل ظاهر و رنگ اتاق خود با لوازم جانبی انتخابی خود کنید. هرچه زمان بیشتری  را برای افزودن وسایل به خانه خود صرف کنید، دانش طراحی داخلی شما گسترش می‌یابد و انتخاب‌های بهتری خواهید داشت.
3- قدیمی را به جدید تبدیل کنید|  اگر فضای خالی دارید همه چیز آسان‌تر است اما بیشتر اوقات ما باید با اقلام و مبلمان موجود کار کنیم. شاید بتوانید مبل مورد علاقه قدیمی را دوباره تغییر دهید و روح تازه‌ای به آن ببخشید. تصمیم بگیرید آیا شخصی هستید که طرح ها  را دوست دارید یا سادگی را! سنتی یا معاصر و به پالت رنگ سلیقه خود نگاه کنید و  ببینید چه رنگ‌هایی با چه رنگی مطابقت دارند تا از دل امکانات موجود بهترین ایده‌ها را خارج کنید.
4- انتخاب‌هایی که قدم آخر است|  انتخاب و خرید آباژور، فرش، کوسن، نقاشی و گیاهان همگی می‌توانند تفاوت زیادی ایجاد کنند اما گاهی اوقات تا زمانی که دیوار‌ها را رنگ‌آمیزی یا کف پوش نکنید و پرده‌ها آویزان نشوند، انتخاب آن‌ها سخت است. پس می توانید بعد از تکمیل آن‌ها، انتخاب‌هایتان را برای پایانی درخشان به کار ببرید.
برای نوشتن  این مطلب از «دکوبوم» کمک گرفته شده است

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar