اعتماد/ امام جمعه یزد با انتقاد از تعدی و تجاوز به کسانی که به دنبال قانون‌گرایی هستند، افزود: حجاب جدا از شرعی بودن یک امر قانونی است و اگر کسی از قانون دفاع کند، نباید این چنین مورد تجاوز و تعدی قرار بگیرد.

سید محمدکاظم مدرسی، امام جمعه یزد در خطبه‌های این هفته نمازجمعه با اشاره به اینکه امسال از سوی رهبر معظم انقلاب، سال «مهار تورم و رشد تولید» مطرح شده است، اظهار داشت: توجه به وضعیت معیشت مردم و سفره خانوار در این راستا دارای اهمیت و نیازمند اقدامی اثرگذار و نتیجه بخش برای همه مردم است.

وی تاکید کرد: باید عوامل تورم، کمبود یا بی کیفیتی محصولات تولیدی را ریشه یابی کرد و با نگاه کارشناسی و بررسی میدانی برای آن راهکار اجرایی در نظر گرفت.

مدرسی در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر رعایت حریم و حرمت ماه مبارک رمضان، عنوان کرد: سنت‌ها و فرهنگ گذشتگان را باید مورد توجه قرار دهیم.

وی همچنین بر لزوم حمایت از دغدغه‌مندان نسبت به احکام الهی تاکید کرد و اظهار داشت: قانون حجاب و عفاف موضوع دیگری است و ۲۶ نهاد و وزارتخانه و سازمان مسئولیت حجاب و عفاف در کشور را بر عهده دارند اما متأسفانه نتیجه این مسئولیت چیزی است که در حال حاضر شاهد هستیم.

امام جمعه بخش مرکزی یزد با انتقاد از تعدی و تجاوز به کسانی که به دنبال قانون‌گرایی هستند، افزود: حجاب جدا از شرعی بودن یک امر قانونی است و اگر کسی از قانون دفاع کند، نباید این چنین مورد تجاوز و تعدی قرار بگیرد.

وی اظهار داشت: در حال حاضر شش پرونده در ارتباط با کسانی که به دفاع از قانون برخواسته‌اند، در دستگاه قضا تشکیل شده که شاکیان آنها مورد تعرض قرار گرفته‌اند که این امر زیبنده جامعه ما نیست و باید در این راستا توجه ویژه از سوی نهادها و مردم صورت گیرد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar