جام جم/ در دعواهای زن و شوهری ناگهان آتشی به‌پا می‌شود که شعله‌هایش به همه جا سرک می‌کشد اما این آتش هر چقدر هم که شعله‌ور باشد بالاخره دیر یا زود فروکش می‌کند.
 
ولی به‌هر حال آتش، آتش است و چه بخواهیم و چه نخواهیم می‌سوزاند و از بعضی چیزها خاکستر به‌جا می‌گذارد. در یک سبک زندگی سالم قرار نیست هیچ‌گاه آتشی به‌پا نشود، بلکه حرف اصولی این است که این آتش چیزهای با ارزش را خاکستر نکند؛ چیزهایی مانند عشق و احترام را. حتما تجربه کرده‌اید که بعد از گذشت چند روز و حتی چند ساعت حتی موضوع جر و بحثی را که با همسر داشته‌ایم به‌درستی به خاطر نمی‌آوریم، در عوض اما جمله‌هایی که دل‌مان را شکسته و احترام‌مان را خدشه‌دار کرده کاملا به یاد داریم.

نکته کلیدی دقیقا همین است که در هیچ دعوا و جر و بحثی نباید کلمات و جملاتی را بر زبان آورد که چنین رد دردناکی از خودش باقی بگذارد، چرا که آتش هر چقدر هم که قوی باشد، می‌خوابد اما زخم‌هایی ایجاد می‌شود که شاید هیچ‌گاه التیام نیابد. به همین علت است که از دید مشاوران خانواده، کسی که در جریان یک دعوای زن و شوهری بیشتر سکوت می‌کند و اجازه نمی‌دهد جملات مخرب از دهانش خارج شود، برنده واقعی است.

این شخص صبر می‌کند تا موج خشم و هیجان فروکش کند و آنگاه گفت‌و‌گو را از سر بگیرد نه این که در میانه یک غوغا، دائما شاخ و شانه بکشد و با توهم پیروزی، خوش باشد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar