جام جم/ اگر فکر می‌کنید به محض آغاز سخن، حوصله اطرافیان سر می‌رود و با حرکات بدن سعی می‌کنند خستگی و بی‌حوصلگی خود را نشان دهند به احتمال زیاد شما فردی خسته کننده هستید.
دانستن این حقیقت چندان خوشایند نیست اما خوشبختانه راه‌هایی وجود دارد که می‌توان از این وضعیت خلاص شد. یکی از این راه‌ها دوری از کلیشه‌ها مثل پرسیدن سؤالات تکراری است. وقتی ما در یک قالب مشخص طرح سؤال می‌کنیم، هم پاسخ تکراری می‌گیریم و هم فردی خسته کننده به نظر می‌رسیم. بنابراین می‌توانیم با کمی خلاقیت، موضوعاتی جذاب و نو را مطرح کنیم تا مخاطب ما نیز به وجد بیاید.

با اشتیاق حرف‌زدن نیز می‌تواند شور و شوق را در مخاطبان ما تحریک کند. بنابراین اگر بتوانیم کمی هیجان عاطفی به کلام‌مان اضافه کنیم به احتمال زیاد دیگر خسته کننده نخواهیم بود. اگر مایلیم در ارتباط با دیگران مورد توجه باشیم لازمه‌اش این است که حس مهم بودن را در طرف مقابل خود نیز ایجاد کنیم. القای حس ارزشمند بودن به دیگران واقعا معجزه می‌کند. بیشتر گوش دهید و کمتر غر بزنید؛ این هم یک نسخه کارساز است، زیرا همواره ناراضی بودن از ما چهره ای خسته کننده می‌سازد، درعوض گوش دادن به صحبت دیگران آن هم با رغبت از ما فردی پرجاذبه می‌سازد. اگر شوخ طبعی و انتقاد پذیری را نیز چاشنی کارمان کنیم حتما از آدم خسته کننده‌ای که سابق بودیم، فاصله خواهیم گرفت. 

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar