دينو/ مژه‌ها يکي از بزرگ‌ترين و جذاب‌ترين اسرار جهان آفرينش هستند که علاوه بر نقش کاربردي خود در حفظ سلامت چشم‌ها، همچنين بر زيبايي ظاهري افراد نيز تاثير مي‌گذارند. براي دانستن اين که چطور مي‌توان از آن‌ها مراقب نموده و زيبايي‌شان را دو چندان کرد، در ادامه با همراهي دينو راز داشتن مژه‌هاي طولاني و سالم را از زبان متخصصان بخوانيد.

راز داشتن مژه‌هاي طولاني
درباره سلامتي مژه‌ها و ضخيم شدن آن‌ها، اطلاعات متناقضي وجود دارد. توصيه‌هاي فراواني که در اين زمينه مطرح مي‌شوند، هميشه موفقيت‌آميز نيستند. با اين وجود، چگونه مي‌توان براي داشتن مژه‌هاي طولاني‌تر از ميان اين روش‌ها انتخاب کرد؟ براي تجربه يک آرايش چشم منحصر به فرد با مژه‌هاي زيبا، در اين بخش با راز داشتن مژه‌هاي طولاني آشنا شويد.


سرم مژه را امتحان کنيد
براي اين که مژه‌هاي شما بدون اکستنشن طولاني‌تر به نظر برسد، سرم مژه گزينه‌اي عالي براي بلندتر و طولاني‌تر شدن آن‌ها است. اگر ترجيح مي‌دهيد سرم خود را از مواد طبيعي تهيه کنيد، از مقداري روغن کرچک يا زيتون-ليمو استفاده کنيد. البته توجه داشته باشيد که اين مواد باعث نمي‌شود که مژه‌هاي شما رشد فوق‌العاده‌اي داشته باشند؛ اما مطمئنا به داشتن ظاهري شاداب و سالم کمک خواهند کرد.

از فرمژه استفاده کنيد
متخصصان توصيه مي‌کنند براي بلندتر ديده شدن مژه‌هاي‌تان اولين و مهم‌ترين کاري که بايد انجام دهيد، استفاده از فرمژه است. فرمژه اگر چه باعث نمي‌شود که مژه‌هاي شما لزوما رشد کنند؛ اما، مي‌تواند آن‌ها را طولاني‌تر نشان دهد. سعي کنيد فشار کمي براي فرم دادن به مژه‌هاي خود وارد کنيد تا صاف‌تر بودن آن‌ها باعث شود بلندتر به نظر برسند.

ريمل و نحوه کشيدن آن را تغيير دهيد
هميشه انتخاب يک ريمل خوب در رسيدن به ظاهري کاملا جذاب، بسار بسيار مهم است. اما اين فقط ريمل نيست که باعث بلندي مژه‌هاي شما مي‌‌شود، تکنيک استفاده از آن نيز در نتيجه کار تاثير فراواني دارد. براي رسيدن به ظاهري حرفه‌اي، يک آينه برداريد، سر خود را بلند کنيد و به سمت پايين به آينه نگاه کنيد. با استفاده از اولين حرکت، زدن لايه اول ريمل خود را شروع کنيد. از ريشه‌ها شروع کرده و هر بار مانند حرکت زيگ زاگ به عقب و جلو ضربه بزنيد تا مواد را به خوبي روي مژه‌هاي خود پخش کنيد. با اين روش شما هر گونه جمع شدن ماده در يک نقطه را کاهش داده‌ايد. همين حرکت را تا دو يا سه لايه تکرار کنيد و در نهايت، فقط بگذاريد که مژه‌هاي تازه و طولاني شما براي چند دقيقه خشک شوند.


به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar