مجله ايلياد/ مصرف لوبيا، عدس، نخودفرنگي و ديگر حبوبات خطر ابتلا به بيماري قلبي، بيماري عروق کرونر قلب و فشار خون بالا را کاهش مي دهد.
دکتر «هانا کالئوا» از کميته ي پزشکان و موسسه ي پزشکي باليني و تجربي، مي گويد: «بيماري قلبي عروقي علت اصلي مرگ و مير در جهان است که نزديک به يک ميليارد دلار در روز براي ايالات متحده ي آمريکا هزينه در بر دارد. اين تحقيق نشان مي دهد که يک ماده ي خام، قابل دسترس و ارزان مي تواند همه چيز را تغيير دهد.»

دکتر کالئوا و همکارانش پايگاه هاي داده ي «PubMed»، «MEDLINE»، «EMBASE» و «Cochrane» را در سال 2019 جستجو کردند. آن ها مطالعات گروهي آينده پژوه که فرضيه ي تاثير حبوبات بر خطر ابتلا به بيماري هاي قلبي عروقي و نشانگرهاي مربوطه را ارزيابي کرده بودند، مورد بررسي قرار دادند. آن ها دريافتند کساني که بيشتر حبوبات مصرف مي کنند، نسبت به کساني که کمتر حبوبات جذب مي کنند با کاهش شيوع بيماري قلبي عروقي، بيماري عروق کرونر قلب و فشار خون بالا به ميزان 10 درصد همراه هستند.

آن ها مي گويند: «لوبياها و حبوبات ديگر به نفع سلامت قلبي عروقي هستند، زيرا غني از فيبر، پروتئين گياهي و ريزمغذي هاي ديگر اما مقدار کمي چربي، بدون کلسترول و مقدار کمي شاخص گليسمي هستند.»
دستورالعمل هاي غذايي براي آمريکايي ها بيان مي کند که آمريکايي ها حبوبات زياد مصرف نمي کنند و توصيه مي کند که بهتر است سه پيمانه در هفته حبوبات مصرف کنند. آمريکايي ها به طور ميانگين کمتر از يک پيمانه در هفته حبوبات مصرف مي کنند. دکتر کالئوا مي گويد: «آمريکايي ها به طور متوسط کمتر از يک وعده حبوبات در روز مصرف مي کنند. افزودن لوبياهاي بيشتر به سبد غذايي مان، مي تواند ابزار قدرتمندي براي مبارزه با بيماري قلبي و کاهش فشار خون باشد.» 

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar