بهداشت نيوز/ مويز يا همان انگور سياه خشک شده که امروزه جايگاه ويژه اي در آجيل پيدا کرده است سرشار از ويتامينها و املاح معدني مفيدي است که همه افراد مي توانند از آن استفاده کنند. با خواص فوق العاده اين کشمش سياه آشنا شويد. مويز، محبوب ترين نوع انگور است که به طور گسترده اي براي طعم خوشمزه آن مصرف مي شود.
اما حقيقت اين است که اين ميوه کوچک براي ما بسيار خاصيت دارد و داراي چندين خواص دارويي است که به ما کمک مي کنند تا مراقبت هاي لازم از سلامت را انجام دهيم. در عين حال، ترکيبات طبيعي موجود در آن، بافت پوست و مو را بهبود مي بخشد.
 
مزاياي شگفت انگيز مويز:
در کنار مزاياي دارويي و بهداشتي مويز، برخي از ترکيبات طبيعي در آنها وجود دارد که واقعا نتايج فوق العاده اي را به ارمغان مي آورند.
 
1. مويز يک تصفيه کننده طبيعي خون :
هيچ کس با پوستي بي عارضه متولد نشده است و زنان براي رسيدن به اين هدف، تلاش مي کنند . مويزها داراي خواص طبيعي هستند که در آن تصفيه خون مورد توجه قرار مي گيرد. اين کمک مي کند تا از مايعات خطرناک، سموم و آلودگي هاي خطرناک سيستم خلاص شويم. اين معمولا مسئول مشکلات پوستي به ويژه آکنه، لکه ها، چروک ها و موارد ديگر است. هنگامي که خون تصفيه شود، پوست سالم، بدون مشکل و درخشان خواهيد داشت.
 
2. مويز براي تاخير در نشانه هاي پيري پوست:
وجود آنتي اکسيدان در مويز باعث مي شود آن را براي کشتن راديکال هاي آزاد که منجر به آسيب هاي پوستي و در نهايت پيري مي شود، مناسب سازد. همچنين پوست را از آسيب و نور خورشيد محافظت مي کند که باعث ايجاد خطوط چروک و خستگي روي صورت مي شود. براي جلوگيري از پير شدن زودرس، تعداد انگشت شماري از مويز را روزانه، مصرف کنيد
 
3.مويز براي درمان پوکي استخوان:
سطوح خوب پتاسيم و کلسيم درمويز از مهمترين مواد مغذي مورد نياز براي تقويت استخوان هاست اطمينان داشته باشيد که از بيماري هايي مانند پوکي استخوان جلوگيري مي شود. در صورتي که از اين مشکل رنج مي بريد، مويز منجر به ايجاد مجدد استخوان ها و درمان بيماري مي شود.
 
4. مويز براي درمان ريزش مو:
آهن به گردش خون در بدن و فوليکول هاي مو کمک مي کند. اين تنظيم رشد و درمان ريزش مو را تضمين مي کند و باعث مي شود که مو به طور کامل درمان شود.
 
5. مويز براي جلوگيري از سفيدي مو:
سطح ويتامين ث و آهن در جذب مواد معدني مختلف به تغذيه عميق تارهاي مو کمک مي کند. نه تنها اين باعث حفظ سلامت کلي موها مي شود بلکه رنگ موي طبيعي را نيز حفظ مي کند.
 
6.فوايد مويز براي درمان کم خوني:
وجود آهن درمويز باعث افزايش سطح هموگلوبين در خون مي شود و درمان کم خوني را به نحوي کامل انجام مي دهد. خوردن تعداد انگشت شماري از مويز روزانه اين اطمينان را خواهد داد که نيازهاي روزانه آهن بدن را تامين مي کنيد.
 
7.مويز براي کاهش کلسترول بد:
LDL همچنين به عنوان کلسترول بد شناخته شده است، مويز آن را در بدن کاهش مي دهد. مويز داراي ترکيبات ضد کلسترول به شکل فيبر محلول است که کلسترول را از بدن خارج مي کند و به سلامتي لطمه مي زند. حتي آنزيم هايي هستند که کلسترول را جذب مي کنند و سطوح آن را در بدن کاهش مي دهند.
 
8. مويز مفيد براي کنترل فشار خون:
فشار خون بالا يکي از مسائل بسيار رايج است که منجر به بسياري از مشکلات جدي در بدن مي شود. همانطور که در بخش سلامت نمناک گفته شده است سطوح پتاسيم غني در مويز باعث مي شود صبحانه خوبي باشد و سديم را در بدن کاهش دهد. سديم يکي از دلايل اصلي فشار خون بالا است.
 
9. مويز براي کنترل گرسنگي:
با افزايش سطح فيبر در مويز اگر به عنوان صبحانه مصرف شود، در واقع مي تواند کمک کند تا مدت زمان طولاني احساس سيري کرده و گرسنگي را کنترل کنيد همين طور از مصرف کالري اضافي جلوگيري کنيد.
 
10. مويز مناسب براي دندان:
مويز براي دندان ها بسيار خوب هستند. اينها شامل يکي از فيتوکميکال هاي مورد نياز بدن هستند . مويز طبيعي حاوي بسياري از عناصر طبيعي و اسيد اولانيوليک ​​است که يکي از بهترين مزاياي مويز است. کاربرد آن در مراقبت از دندان يکي از بهترين استفاده هاي مويز است. مي تواند دندان را از پوسيدگي ، ميکروب ها در امان نگه دارد. همچنين از رشد برخي از باکتري ها که منجر به پوسيدگي دندان مي شود جلوگيري مي کند. حضور بسياري از مواد معدني طبيعي،در مويز به عنوان يکي از بهترين مواد غذايي ارگانيک در نظر گرفته مي شود.
 
11. مويز داراي الياف مفيد است:
مويز داراي مزاياي هستند، اما حضور فيبر هاي مهم اجازه مي دهد تا اين غذا در بسياري از دستور العمل ها استفاده شود. اين به از بين بردن صفرا در بدن کمک مي کند و همچنين کلسترول بيش از حد را مي سوزاند. وجود کالري در اين غذاي ارگانيک نيز يکي از بهترين ويژگي هاي اين غذا است. محتواي فيبر در اين مواد غذايي همچنين اجازه مي دهد تا تعدادي از سموم مضر بدن را از بين ببريد. همچنين مي تواند در پاکسازي مسير گوارشي کمک کند. بايد در نظر داشته باشيد که محتواي کالري در مويز مي تواند وزن ما را افزايش دهد، در صورتي که مصرف آن محدوديت خاصي نداشته باشد.
 
12. مويز مفيد براي استخوان:
آيا در مورد مزاياي مويز کنجکاو هستيد؟ مويز مي تواند براي حفظ سلامت استخوان ها مورد استفاده قرار گيرد. مويزحاوي مقدار زيادي کلسيم است و اين يکي از دلايل اصلي است که مويز براي ما سالم است. در کنار مقادير خوبي از کلسيم، غذا حاوي بورون است که يک ماده مغذي بسيار ضروري براي بدن در مقادير کم است
 
13. اختلال جنسي:
مويز مي تواند باعث برانگيختن غريزه جنسي شود. مويز حاوي آمينو اسيدها است که براي درمان اختلال نعوظ مفيد است .اسيد آمينه نيز به افزايش جريان اسپرم کمک مي کند. بنابراين، درست است که مويز مي تواند به شما در برقراري رابطه جنسي کمک کند، بنابراين يک رابطه سالم جنسي برقرار مي شود. اسيدهاي آمينه موجود در مويز مي توانند شانس تخمک گذاري را افزايش دهند. اين يکي از بهترين استفاده هاي مويز است.

14. مويز براي درمان تب:
مويز مي تواند تب را نيز درمان کند. اين ويژگي يکي از بهترين مزاياي مويز است. اين غذاي حاوي خواص آنتي اکسيداني است که مي تواند به طور موثر با تب مبارزه کند. مس در اين غذا نيز براي درمان تعدادي از بيماري ها مناسب است. اين غذاي فوق العاده است و حاوي تقريبا تمام ملزومات مورد نياز بدن ما همراه با مقدار مناسب کالري است. به همين دليل است که حتي پزشکان به بيماران توصيه مي کنند که مويزها را به طور مرتب مصرف کنند.
 
15. مويز مفيد براي چشم:
مويزها مي توانند به مراقبت از چشم کمک کنند. شامل برخي از بهترين مواد غذايي است که خواص آنتي اکسيدان زيادي دارد. اين عناصر براي سلامتي چشم مفيد هستند و مي توانند چشم ها را به طور موثر محافظت کنند. از آسيب بينايي ناشي از اکسيدان ها يا راديکال هاي آزاد و هم چنين مرتبط با سن کمک مي کند. اين يکي از بهترين استفاده هاي مويز است
 
16. تامين روزانه پروتئين با مويز :
اين يکي از محبوب ترين مزاياي مويز است. اين مقدار مناسب پروتئين مورد نياز روزانه بدن را تامين مي کند.
 
17. تامين انرژي با مصرف مويز:
بسياري از افراد ترجيح ميدهند مويز را قبل از ورزش بخورند زيرا انرژي را زياد و بدن را تقويت مي کند
 
18. پتاسيم:
وجود پتاسيم در مويز تقريبا همه را براي خوردن آن متقاعد مي کند.
 
19. مويز يک ميوه روزانه:
مويز نوع خاصي از ميوه است که گلوکز دارد و مي تواند روزانه مصرف شود.
 
مويز داراي مزاياي زيادي دارد و بهترين مزاياي آن حضور بسياري از مواد معدني و عناصر در اين غذا است. اين مي تواند با بسياري از بيماري هاي شديد، عفونت، مشکلات چشم، التهاب و غيره کمک کند.

20.جلوگيري از بوي بد تنفس با مويز :
خواص ضد باکتري مويز به حفظ بهداشت دهان و دندان کمک مي کند.
 
خوردن مويز در بارداري:
براساس طب سنتي خوردن مويز در بارداري هم براي جنين و هم براي مادر باردار مفيد است ؛ مويز براي هوش جنين و آرامش اعصاب و رفع خستگي و بي حالي زن حامله تاثير مثبتي داشته و براي همين توصيه مي شود حتما با مشورت پزشک در دوران بارداري مويز مصرف کنيد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar