باشگاه خبرنگاران/ صبحانه يکي از مهمترين وعده‌هاي غذايي افراد محسوب مي‌شود که بسياري نسبت به آن بي توجه اند يا زمان کافي براي صرف آن ندارند.

تخم مرغ آب پز يکي از بهترين غذا‌هايي است که به تنهايي مي‌تواند براي صبحانه افراد کافي باشد که  در ادامه مطلب به مهمترين خواص اين ماده غذايي پرداختيم.

تخم مرغ  باعث مي‌شود احساس سيري بسيار طولاني‌تر از غلات و حبوبات داشته باشيد. پروتئين و چربي موجود در تخم مرغ به حفظ سطح انرژي شما کمک مي‌کند و نياز به ميان وعده صبحگاهي را کاهش مي‌هد. اين ماده فذايي همچنين به کاهش وزن کمک مي‌کند و يکي از مزيت‌هاي تخم سير نگه داشتن شماست بنابراين اشتهاي شما را مي‌کاهد.

تخم مرغ منبع غني از پروتئين است و همانطور که مي‌دانيد اين ماده  تمام آمينو اسيد‌هاي ضروري مورد نياز بدن را دارد، ضمن اينکه نسبت  به ديگر مواد غذايي غني از پروتئين ارزان‌تر بوده و در دسترس همه قرار دارد.

تخم هيچ گونه کلسترول مضري ندارد و اين در حالي است که گزارش‌هاي قبلي نشان مي‌داد اين ماده غذايي کلسترول بد شما را افزايش مي‌دهد اما اين موضوع رد شده است؛ بنابراين نيازي به نگراني در مورد خوردن تخم مرغ نيست که خطر ابتلا به بيماري‌هاي قلبي را افزايش مي‌دهد.

تخم مرغ باعث رشد ذهن و تقويت حافظه مي‌شود. کولين، يک ماده مغذي اساسي موجود در تخم مرغ است که  باعث تحريک رشد و عملکرد مغز مي‌شود همچنين با افزايش حافظه و بهبود هوشياري ارتباط دارد.

تخم مرغ از بينايي شما محافظت مي‌کند. دو آنتي اکسيدان لوتئين و زاکزاتين که در تخم مرغ وجود دارد باعث محافظت از بينايي شما در مقابل اشعه يووي مي‌شود همچنين با کاهش احتمال ابتلا به آب مرواريد در پيري همراه است.


به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar