ايسنا/ رئيس گروه بيماري‌هاي واگيردار بهداشت آذربايجان شرقي گفت: تمامي واکسن‌هاي تاييد شده از سوي سازمان جهاني بهداشت، از ابتلا به فرم شديد بيماري و بستري شدن در بيمارستان و مرگ ناشي از دلتا کرونا محافظت مي‌کنند.

سيمين خياط زاده  با اشاره به سرعت بالاي انتقال کروناي دلتا، اظهار کرد: واريانت دلتا نسبت به کروناي معمولي، قدرت انتقال پذيري بالايي دارد و قادر به مقاومت در برابر آنتي بادي‌هاي خون بدن انسان است، به عبارتي براي غلبه به اين نوع کرونا در مقايسه با نوع  آلفا، به سطح بالاتري از آنتي بادي‌ها نياز داريم.

وي با تاکيد بر اين‌که براي حفاظت در برابر کروناي دلتا، بايد واکسيناسيون به طور کامل انجام و واکسن‌هاي دو نوبته دريافت شود، گفت: مطالعات نشان مي‌دهد، در حال حاضر در کشورهايي که در آن نوع دلتا شيوع پيدا کرده است، واکسيناسيون مردم، باعث کم‌تر بستري شدن، شده است.

وي با بيان اين‌که افراد در صورت دسترسي به واکسن‌ تاييد شده از سوي سازمان جهاني، حتما واکسينه شوند، گفت: افراد با واکسينه شدن مي‌توانند در برابر نوع دلتا و ساير گونه‌هاي کوويد ۱۹ محافظت شوند، نکته‌ي مهمي که در واکسيناسيون مطرح بوده جلوگيري از بروز نوع بيماري شديد در صورت مبتلا شدن به کرونا است.

وي ادامه داد: در حال حاضر حتي اگر واکسيناسيون نيز انجام شود احتمال درگيري افراد به عفونت وجود دارد، اما علائم بسيار خفيف بوده و يا اصلا علائمي وجود نخواهد داشت.

وي ادامه داد: با واکسينه شدن هنوز هم امکان اين وجود دارد که افراد دچار عفونت شوند اما احتمال آلوده شدن و انتقال بيماري به ديگران کاهش مي‌يابد.

وي با تاکيد بر اين‌که بايد زنجيره‌ي  انتقال بيماري از طريق واکسيناسيون در جهان شکسته شود، گفت: افراد به محض رسيدن نوبت دريافت واکسن خود، آن را دريافت کرده و تمامي نکات احتياطي را انجام دهند تا ضمن محافظت از خود، از اطرافيان نيز محافظت کنند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar