روزیاتو/ در روزهایی که تورم و کمبود مواد غذایی و دارویی در ونزوئلا بیداد می کند هر روز ابعاد تازه ای از این فاجعه انسانی خود را نشان می دهد. در آخرین نمونه ویدیویی در شبکه های اجتماعی منتشر شده که نشان می دهد یک نوع یوزپلنگ (جگوار) نادر در شمال غرب این کشور توسط افرادی کشته شده و قصد آنان خوردن آن به عنوان ناهار است. در تصاویر منتشر شده، جنازه یوزپلنگ روی یک میز گذاشته شده و افرادی در اطراف آن دیده می شوند، در حالی که یک نفر می گوید این حیوان را به خاطر خوردن شکار کرده اند. کشتن حیوانات وحشی و نادر به دلیل قحطی و گرسنگی به امری بسیار طبیعی در ونزوئلا تبدیل شده است.

دادستان ونزوئلا در واکنش به این خبر گفته است که عاملان کشتن این گونه جانوری در حال انقراض را تحت تعقیب قرار داده و به خاطر این گناه نابخشودنی مورد محاکمه قرار خواهند داد. روز بعد دادستان ونزوئلا اعلام کرد که چهار مرد را در رابطه با کشتن این یوزپلنگ دستگیر کرده است. جرم این افراد داشتن اسلحه غیر مجاز و کشتن حیوانات نادر و در معرض انقراض عنوان شده است.
 بر اساس آمارهای سازمان جهانی غذا، اکنون در ونزوئلا از هر ۳ نفر یک نفر گرسنه است. اگر چه کشتن حیوانات اهلی و غیراهلی که منبع غذایی به شمار نمی آیند در سال های اخیر در ونزوئلا و به دنبال وخامت اوضاع اقتصادی در این کشور بالا گرفته اما قصابی شدن Ocean Bay با آن شهرت و محبوبیت حتی مردم گرسنه و درمانده ونزوئلا را نیز تکان داده است.

تنها سه ماه قبل از این اتفاق، ۷ اسب اصیل دیگر از جمله مادر Ocean Bay دزدیده شده و قصابی شدند. تنها ساعاتی پس از اعلام دزدیده شدن این اسب، بخش هایی از اسکلت او در نزدیکی زندان شهر پیدا شد. وضعیت در ونزوئلا چنان وخیم است که جانوران ساکن باغ وحش ها نیز مورد حمله سارقان قرار گرفته و بعد از ربوده شدن، کشته شده و به عنوان غذا به مصرف می رسند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar