باشگاه خبرنگاران/ جديدترين نسخه شبيه‌ساز پرواز شرکت مايکروسافت يک پروژه گسترده است که در قالب ۱۰ عدد DVD عرضه شده است. اين عنوان به کاربران اجازه مي‌دهد تمامي نقاط دنيا را مورد بررسي قرار دهند و در آسمان کشور‌هاي مختلف با هواپيما‌هاي متفاوت به پرواز درآيند. اکنون مشخص شده که گستردگي عنوان حتي در ايرادات و اشتباهات سازندگان آن نيز وجود دارد.
بازيکنان اين شبيه‌ساز اخيرا متوجه وجود يک برج عجيب ۲۱۲ طبقه در محله مسکوني ملبورن استراليا شده‌اند که پس از بررسي و پيگيري علت آن مشخص شد. طبق اطلاعات منتشر شده، زماني که گروه برنامه‌نويسي Asobo در حال ساخت اين پروژه بوده، داده‌هاي مورد نظر را از OpenStreetMap دريافت کرده است. پلتفرم OpenStreetMaps يک سرويس رايگان است که تمامي افراد مي‌‎توانند از طريق آن به داده‌ها و نقشه‌هاي مورد نظر دسترسي پيدا کنند.
حدود يک سال پيش يکي از کاربران فضاي مجازي طي يک اشتباه تايپي، تعداد طبقات ساختمان موجود در ملبورن را ۲۱۲ عدد خواند. اين ايراد پس از مدتي در سرويس OpenStreetMap اصلاح شد، اما متاسفانه اقدام صورت گرفته پس از دريافت داده‌ها توسط مايکروسافت انجام شده بود.
پس از دسترسي به ريشه ايراد موجود در عنوان شبيه‌ساز پرواز، کاربران سعي کرده‌اند تا با اطلاع رساني به شرکت سازنده از وجود چنين مشکلي در بازي جلوگيري کنند. از آن‌جايي که شرکت مايکروسافت سعي داشته عنواني واقع‌گرايانه به دنياي بازي‌ها عرضه کند، انتظار مي‌رود که اين مشکل به زودي از Flight Simulator حذف شود.
پيشينه شبيه‌ساز پرواز شرکت مايکروسافت
نسخه جديد شبيه‌ساز پرواز شرکت مايکروسافت ابتدا در مراسم E۳ سال ۲۰۱۹ به کاربران معرفي شد و اکنون مدت کمي است که در دسترس افراد قرار گرفته است. با توجه به استقبال افراد از اين شبيه‌ساز مي‌توان گفت عنوان Flight Simulator تا به حال بسيار موفق عمل کرده و توجه زيادي را از سوي رسانه‌ها و گيمر‌ها بر روي خود جلب کرده است.
گفتني است؛ اولين نسخه از اين سري به سال ۱۹۸۰ برمي‌گردد و نسخه دوم اين سري در سال ۲۰۰۶ با نام Flight Simulator X روانه بازار شد. در سال ۲۰۱۴ شرکت مايکروسافت با هدف رفع ايرادات و مشکلات موجود در نسخه قبلي، عنوان Flight Simulator X: Steam Edition را روانه بازار کرد که هم از نظر داستاني و هم از نظر گرافيکي پيشرفت چشم‌گيري داشت.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar