روزنامه شهروند/ واقعا آقازاده بودن در این مملکت به هیچ دردی نمی‌خورد. هر روز اخبار ناگواری از زندگی دردناک فرزندان مسئولان کشور به گوش می‌رسد که شنیدنش قلب هر انسانی را به درد می‌آورد. نمونه‌اش همین چیزی که این چند وقت گفته شد و فهمیدیم فرزندانی که هر کدام برای خودشان دکترا دارند، با ماهی دو‌میلیون و چهارصد دارند زندگی‌شان را می‌گذرانند. ما تا الان زود قضاوت می‌کردیم که چرا برخی از مسئولان ما سی، چهل شغل دارند، اما الان کاملا به آنها حق می‌دهیم. باید هم خرج خودشان را بدهند، هم بچه‌های‌شان را. البته چند سوال این وسط می‌ماند که بد نیست مسئولان ذی‌ربط جوابش را بدهند.


اول اینکه این چه طرز بچه تربیت کردن است که طرف این همه رفته درس خوانده و شهریه‌اش را هم پرداخت کرده‌اید، اما بلد نیست دوزار پول دربیاورد! اگر ناراحت نمی‌شوند بگویید ما در اسنپ آشنا داریم، یک پراید قراضه زیر پایش بندازد، روزی چهارتا سرویس برود، شیرین ماهی سه کاسب است.
نکته بعدی اینکه چرا به بچه‌های‌تان یاد ندادید یک رشته درست حسابی بخوانند که برایش کار باشد؟! به هر حال آن طفل معصوم در هجده‌سالگی نمی‌داند رشته تحصیلی مناسب چیست؛ شما باید راهنمایی‌اش می‌کردید که حداقل برود یک حسابداری‌ای، چیزی بخواند که حقوقش معقول باشد. والا صحیح نیست بچه طفل معصوم برود ١٠ ‌سال آزگار درس بخواند، صندلی دانشگاهی را اشغال کند، پژوهش کند، پایان‌نامه بدهد، دکتری بگیرد بعد حقوقش بشود ماهی دو و چهارصد!


مسأله دیگر اینکه ما در وزارت کار آشنا داریم. اگر این عزیزان مسئول خواستند بگویند ما برویم از طرف‌شان شکایت کنیم! از بچه بیچاره دارند بیگاری می‌کشند، اگر فرزند این مسئولان خودش حداقل یک فرزند داشته باشد، باید بدون هیچ سابقه‌ کاری، ماهی دو ‌میلیون و پانصد و هجده‌ هزار تومان حقوق بگیرد. دارند حق دکتر مملکت را به همین راحتی می‌خورند، یک لیوان آب هم روش! بروید شکایت کنید و حق‌تان را پس بگیرید. مسئولان عزیز ما تا کی باید چوب فروتنی‌شان را بخورند، حالا خودشان هیچی، بچه‌های‌شان چه گناهی کرده‌اند؟
نکته آخر هم اینکه خط فقر در تهران هفت، هشت، ده ‌میلیون تومان است. خدا وکیلی یک بقالی می‌رویم و دست خالی برمی‌گردیم باید صد و پنجاه تومن پیاده شویم. مرامی اگر رژیم غذایی خاصی دارند که با دو و چهارصد می‌توانند یک ماه زندگی کنند به ما هم بگویید.

 شهاب پاک‌نگر

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar