روزياتو/ در اطراف ما اتفاقاتي رخ مي‌دهند که هيچکس انتظارشان را نداشته و تصورشان را نمي‌کرده است. اين گونه رويداد‌ها و حقايق تنها مختص به دوره ما نيستند و از گذشته نيز وجود داشته اند. علي رغم آنکه بيشتر موارد در کتاب‌هاي درسي و يا اطلاعات عمومي گفته شده، اما حقايقي درباره افراد و يا جهان وجود دارد که کمتر کسي از آن‌ها آگاه است.

در اين گزارش ۱۵ حقيقت جالب، عجيب، و کمتر شنيده شده را براي شما بازگو کنيم. در ميان آن‌ها نکات عجيب درباره شخصيت‌هاي مشهور مانند آلبريت اينشتين نيز به چشم مي‌خورد. تصاوير را ببينيد، توضيحات را بخوانيد و مطلب را تا پايان دنبال کنيد.
 
۱- رياست جمهوري آلبرت اينشتين
 
در ۱۷ نوامبر سال ۱۹۵۲ ميلادي، نخست وزير رژيم غاصب صهيونيستي به صورت رسمي پيشنهاد رياست جمهوري سرزمين‌هاي اشغالي را به آلبرت اينشتين ارائه کرد. با اين حال دانشمند آلماني پيشنهاد را رد کرد و اظهار داشت که علاقه‌اي به انجام اين کار ندارد.

۲- استفاده از کيسه‌هاي آرد به عنوان لباس

در دهه ۱۹۳۰ ميلادي هنگامي که مردم آمريکا حال و روز چندان مناسبي نداشتند، بانوان با انتخاب‌هاي متعددي براي پوشيدن لباس رو به رو نبودند. آن‌ها بايد خلاقيت به خرج مي‌دادند و بنابراين تصميم گرفتند به وسيله کيسه‌هاي کتاني آرد براي خود و اطرافيانشان لباس بدوزند.

هنگامي که توليد کنندگان به فراگير شدن اين مسئله پي بردند، کيسه‌هاي آرد خود را با الگوها، طرح‌ها و نقش‌هاي مختلف توليد کردند. روي برخي از کيسه‌ها حتي دستور شستشو و يا دوخت لباس نيز حک شده بود.

۳- بزرگترين پرنده در جهان

فسيل «پرنده نقره‌اي عظيم» با نام علمي «Argentavis magnificens» در سال ۱۹۷۹ ميلادي در کشور آرژانتين پيدا شد. پژوهشگران اعلام کردند که اين پرنده ۶ ميليون سال قبل روي کره زمين مي‌زيسته است. طول بال‌هاي جانور به ۶ تا ۸ متر مي‌رسيده و ارتفاع آن نيز ۲ متر برآورد شده است.

۴- عجيب‌ترين پيام اضطراري

در سال ۱۹۴۸ ميلادي، کشتي‌هايي که در حال عبور از مالزي بودند، پيغام‌هاي اظطراري عجيبي دريافت کردند. کشتي‌هاي آمريکايي با سيگنال‌هايي از سوي يک کشتي هلندي به نام «SS Ourang Medan» مواجه شدند. پيغام به اين شرح بود: “تمام افسران به همراه کاپيتان مرده اند. احتمالا تمام کارکنان کشته شده اند؛ من در حال مرگ هستم».

هنگامي که کشتي‌ها براي نجات آن‌ها به محل مراجعه کردند، تمام خدمه و افسران را مرده و در حالتي شبيه به يخ زدن پيدا کردند. در چهره‌هاي آن‌ها ترس و وحشت زيادي وجود داشت و دست هايشان نيز به صورت کشيده قرار گرفته بود. حتي سگ آن‌ها نيز به همين شکل جانش را از دست داده بود. نکته ترسناک اين بود که هيچ جراحتي روي بدن آن‌ها ديده نمي‌شد.

۵- دليل استفاده از اثر انگشت

دو فردي که در تصوير بالا مشاهده مي‌کنيد، دليل استفاده ما از اثر انگشت هستند. آن‌ها هر دو يک اسم داشتند، به يک زندان فرستاده شدند و عجيب‌تر آنکه هيچگاه قبل از آن همديگر را نديده بودند. چهره آن‌ها علي رغم عدم وجود هيچ گونه ارتباط فاميلي، با يکديگر يکسان بود. به همين دليل براي شناسايي آن‌ها از اثر انگشت استفاده شد.

۶- بيدار باش قديمي

قبل از آنکه ساعت‌هاي زنگ دار اختراع شوند، افرادي به نام «knocker upper» وجود داشتند که کارشان بيدار کردن افراد بود. به اين ترتيب مردم مي‌توانستند به موقع به کار‌هاي خود برسند. آن‌ها با استفاده از چوب و يا نخود به شيشه‌ها ضربه مي‌زدند تا افراد را بيدار کنند.

۷- زيبايي دردناک آسيايي

در گذشته بانوان چيني پا‌هاي خود را مي‌بستند و به اين ترتيب از رشد آن‌ها جلوگيري مي‌شد. اين کار به اين دليل انجام مي‌گرفت که داشتن پا‌هاي کوچک به عنوان مظهر زيبايي و زنانگي به شمار مي‌رفت. همين امر سبب مي‌گشت که پا‌هاي آن‌ها بد فرم شوند.

۸- هرم‌هاي کريستالي عظيم
 
دانشمندان با استفاده از فناوري انعکاس صدا موفق شدند دو هرم غول پيکر را در عمق ۱۸۳۰ متري دريا پيدا نمايند. به نظر مي‌رسد که آن‌ها از کريستال ضخيم ساخته شده اند. اندازه آن‌ها از هرم جيزه در مصر نيز بزرگتر است.

۹- اختراع فتوشاپ توسط استالين

هر زمان که جوزف استالين از مرگ و يا ناپديد شدن يک نفر مطلع مي‌شد، دستور مي‌داد تصوير آن را از تمام عکس‌هايي که با او گرفته پاک کنند؛ بنابراين روتوش عکس به اين شکل آغاز گشت.

۱۰- خواب بودن برخي از افراد مقدس
 
اين باور وجود دارد که اجساد افراد مقدس تجزيه نمي‌شوند. قديمي‌ترين جسد سالم باقي مانده به «سيسيلياي مقدس» تعلق دارد. او ۱۷۷ سال پس از ميلاد مسيح در راه دين کشته شد و اکنون بدنش بسيار شبيه به همان ۱۷۰۰ سال پيش جلوه مي‌کند. اين موضوع تمام قانون‌هاي طبيعت را زير سوال برده است.

۱۱- محل جام مقدس حضرت عيسي

در بناي تاريخي شفرد در استافورد شاير انگلستان، سنگ نوشته‌اي عجيب ديده مي‌شود: “DOUOSVAVVM. ” هيچکس نمي‌داند چه فردي آن را در اين محل قرار داده و معني عبارت نوشته شده چيست. با اين حال بسياري اعتقاد دارند که اين پيغام توسط شواليه‌هاي معبد نوشته شده تا از اين طريق محل قرارگيري جام مقدس پيدا شود.

۱۲- ترسناک‌ترين موميايي‌ها


موميايي‌هاي گوآناخوآتو، ترسناک‌ترين موميايي‌ها در جهان هستند. حالت چهره نشان مي‌دهد که آن‌ها يا به صورت زنده زنده دفن گشته و يا آن که بر اثر شکنجه کشته شده اند.

۱۳- شربت سرفه عجيب


بين سال‌هاي ۱۸۹۰ تا ۱۹۱۰ ميلادي، هروئين توسط فردي به نام باير توليد شد. اين ماده به عنوان جايگزيني غير اعتياد آور براي مرفين معرفي شد و براي درمان سرفه کودکان نيز مورد استفاده قرار مي‌گرفت.

۱۴- جاودانه بودن راسپوتين


راسپوتين چهره سرشناس روسي، در طول زندگي خود بار‌ها از سوء قصد‌هاي مختلف جان سالم به در برد. مسموم شدن، چاقو خوردن و مورد اصابت گلوله قرار گرفتن، همه در يک شب براي وي اتفاق افتادند. کساني که اين کار‌ها را انجام داده بودند، تصور کردند که وي واقعا جاودانه است؛ تا زماني که آن‌ها راسپوتين را پس از شليک چند باره به او در رودخانه نوا انداختند. چند روز بعد جسد وي از آب بيرون آورده شد.

۱۵- مبارزه يک ميمون در جنگ جهاني اول

آلبرت مار مدت کوتاهي قبل از شروع جنگ جهاني اول، يک بابون آفريقايي به نام جکي را پيدا کرد. هنگامي که جنگ آغاز گشت، آلبرت به صورت داوطلبانه راهي نبرد شد و جکي را نيز با خودش برد. اين حيوان بامزه نه تنها سربازان ديگر را سرگرم مي‌کرد، بلکه هنگام نزديک شدن دشمن آن‌ها را مطلع مي‌ساخت و حتي در مبارزات نيز شرکت داشت. پس از اتمام خدمت او، به جکي مدال شجاعت داده شد. اين ميمون تا سلا ۱۹۲۱ ميلادي در کنار صاحبش زندگي کرد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar