تسنیمانقلاب اسلامی، بیداری اسلامی، جریان اربعینی و پدیده‌هایی که جهان تا ظهور به خود می‌بیند، همگی از چشمۀ اصلاحگری اباعبدالله سیراب می‌شوند.
 

حجت‌الاسلام سعید اصفهانیان ؛ اباعبدالله امام صالحین و فرزندش مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف، اباصالح است. امام حسین علیه‌السلام در روایتی فرمود «إنّما خَرَجْتُ لطَلب الإصلاح فی أمّة جدّی رسول الله؛ من برای طلب اصلاح در امت جدم رسول الله خروج کردم.» دلیل خروج من این است که قصد داشتم در امت جدم اصلاح صورت گیرد. این اصلاح که در آن زمان سامان نیافت بلکه مقدماتش شکل گرفت. مقدمات اصلاحی که جریانات مختلف را کمک می‌کند تا در نهایت جامعۀ مهدوی حاکم بر زمین شود. انقلاب اسلامی، بیداری اسلامی، جریان اربعینی و پدیده‌هایی که جهان تا ظهور به خود می‌بیند، همگی از چشمۀ اصلاحگری اباعبدالله سیراب شده و سیراب می‌شود.

وی افزود: ابراهیم علیه السلام تقاضایی از خدا می‌کند «رَبِّ هَبْ لِی حُکْماً وَ أَلْحِقْنِی بِالصَّالِحِینَ؛ پروردگارا، به من حکمت و دانش مرحمت فرما و مرا به صالحان ملحق کن» خداوند این تقاضای ابراهیم (ع) را چهار بار در قرآن پاسخ می‌دهد، اما الحاق ایشان به صالحین را به دوران دیگری موکول می‌کند «وَ إِنَّهُ فِی الْآخِرَةِ لَمِنَ الصَّالِحِینَ»؛ سرزمین مهدویت، سرزمین اصلی برای اصلاحگری است. یوسف علیه السلام هم تعابیری مشابه دارد و خداوند ماجرای ایشان را با صالحیتِ در زمان مهدویت گره می‌زند. از میان 27 رسولی که نام آنها در قرآن ذکر شده است، به تصریح قرآن 14 نفر ماجرایشان با صالحیت گره خورده است، اما اساساً کل رسولان و انبیای الهی در مسیر صالحیت گام برداشتند. 

اصفهانیان ادامه داد: این ماجرا در شب عاشورا هم نمودی جدی دارد، آن زمان که اباعبدالله بیان می‌دارد همگی آزادید و بروید، اما اصحاب ابراز وفاداری می‌کنند، می‌فرماید «قُدَّامَ الْقَائِمِ عَلَامَاتٌ؛ در پیش از قائم علامت‌هایی است»؛ یعنی ماجرای ما با آینده و مهدویت گره خورده است. در روز عاشورا هم حداقل در دو مقطع تبیین ساخت و ساز صالحانه خویش نسبت به مهدویت را دارند و جالب اینکه در دوران رجعت‌ها اول فردی که رجعت می‌کند، امام حسین علیه‌السلام است.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar