راسخون/ انفجار دفتر حزب جمهوري اسلامي و شهادت مظلومانه شهيد بهشتي و يارانش (1360ش)
يک روز پس از سوء قصد به جان آيت ‏اللَّه خامنه‏ اي در ششم تيرماه 1360، در ساعت 20 و 30 دقيقه شامگاه روز يکشنبه هفتم تيرماه 1360، جلسه ‏اي در سالن اجتماعات دفتر مرکزي حزب جمهوري اسلامي واقع در سرچشمه تهران برگزار شد. بحث روز درباره تورم بود اما عده ‏اي از اعضا خواستند که درباره انتخابات رياست جمهوري نيز صحبت شود. شهيد بهشتي سخنانش را با اين جملات آغاز کرد: "ما بار ديگر نبايد اجازه دهيم استعمارگران براي ما مهره ‏سازي کنند و سرنوشت مردم ما را به بازي بگيرند و..."
اين آخرين کلمات آن بزرگوار بود که از لبانِ حقگوي ايشان بيرون تراويد.
ناگهان انفجاري مهيب روي داد و در کمتر از ثانيه‏ اي، از سالن اجتماعات حزب جمهوري اسلامي جز تلي از خاک، چيزي نماند. فاجعه انفجار دفتر مرکزي حزب جمهوري اسلامي در تهران و شهادت مظلومانه هفتاد و دو تن از برجستگان و نيروهاي لايق و کارآمد انقلاب و در رأس آنها شهيد مظلوم آيت ‏اللَّه بهشتي از سوي سازمان جهنمي منافقين، عکس ‏العمل استکبار جهاني و عوامل داخلي آنها در قِبال برکناري بني‏ صدر خائن و حذف ضدانقلاب از صحنه سياسي کشور توسط مسؤولين نظام اسلامي بود.
عوامل اين جنايت بزرگ معتقد بودند که در اثر کشتار مسؤولان عالي‏رتبه، اوضاع کشور بهم مي‏ريزد و انقلاب اسلامي از بين خواهد رفت ولي به کوري چشم دشمن، انقلاب ما پايدارتر شد و هيچگونه تزلزلي در ارکان نظام به وجود نيامد. در انفجار دفتر مرکزي حزب جمهوري اسلامي علاوه بر آيت اللَّه دکتر بهشتي، تعداد زيادي از وزراي کابينه و نيز نمايندگان مجلس شوراي اسلامي به شهادت رسيدند.
حضرت امام خميني(ره) پس از اين حادثه فرمودند: "ملت ايران در اين واقعه، 72 نفر به عدد شهداي کربلا را از دست داد. بهشتي خار در چشم دشمنان اسلام بود".

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar