نماد آخرین خبر

روانشناسی/ اگر بچه اول خانواده اید باهوش ترین بچه خانه هستید!

منبع
بروزرسانی
روانشناسی/ اگر بچه اول خانواده اید باهوش ترین بچه خانه هستید!

طلا/ همواره ديده شده است که آخرين بچه خانواده محبوب ترين و مورد قبول ترين فرد خانواده است اما تحقيقات نشان داده اند که باهوش ترين فرد فرزند اول خانواده است.
 
همواره ديده شده است که آخرين بچه خانواده محبوب ترين و مورد قبول ترين فرد خانواده است اما تحقيقات نشان داده اند که باهوش ترين فرد فرزند اول خانواده است.

اين مسئله بين فرزندان يک خانواده همواره وجود داشته است که فرزندان آخر و مياني فرزندان محبوب تر و مورد قبول تري از فرزند اول هستند اما ان نکته نيز وجود داشته است که فرزند اول هميشه ادعاي باهوش ترو عاقل بودن کرده است و حتي در مواردي آن را اثبات کرده است.

 آي کيو
برخلاف محبوب بودن فرزندان مياني و آخر اعضاي خانواده به طور عمده تصميم مي گيرند که کارهاي خطير و مهم خانه بر عهده فرزند اول بگذارند و گاهي از او مشاوره بگيرند.

طبق مطالعاتي که از سوي دانشمندان انجام شده است ودر روزنامه نيويورک تايمز نيز به چاپ رسيده است فرزندان اول از IQ بالا تري برخوردار هستند. بچه هاي اول به طور عمده 1 يا 2 امتياز نسبت به ديگر فرزندان خانواده ضريب هوشي بالاتري دارند.

براي فرزندان اول خانواده اين احتمال وجود دارد که تا 30 درصد ممکن است مدير عامل و يا سياسمتدار شوند و يا به طور کلي درآمد بهتري در مقايسه با ديگر فرزندان داشته باشند و 7 درصد بيشتر از ديگران بچه ها تمايل به ادامه تحصيل دارند.اما اين مسئله نيز وجود دارد که آن ها دچار فشار خون بالاتر و يا اضافه وزن شوند.

 فرزند اول
ژنتيک مي تواند تاثير بسزايي در رخ دادن اين اتفاق داشته باشد با اين حال علاوه بر فاکتورهاي ژنتيکي و تاثيرات آن به نظر مي رسد بالا بودن هوش فرزندان اول مي تواند ناشي از تلاش آن ها براي تبديل شدن به يک الگوي نمونه براي فرزندان ديگر نيز باشد.

البته لازم به ذکر است اين مسئله که فرزند اول الگوي ديگر فرزندان است مي تواند از سخت گيري هاي والدين نيز سرچشمه بگيرد که اين اتفاق مي تواند موجب ايجاد آسيب هاي رواني در فرد شود.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره