روزياتو/ مراسم مذهبي، سوزاندن جسد و ضيافتي براي هزاران نفر… روستايي در هند مراسمي را براي تشييع و بزرگداشت مرگ گاوي محبوب که براي ۲۰ سال با آن‌ها زندگي کرده بود، برگزار کرد.

اين گاو که بابوجي نام داشت در ۱۵ اوت به دلايل طبيعي مرد و روستايي کوردي (Kurdi) در ايالت اوتار پرادش در هفته‌اي که گذشت ياد و خاطره‌ي او را همانند يکي از بزرگان روستا گرامي داشت. در روز شنبه، حدود ۳۰۰۰ نفر در اين مراسم ختم ـ که terahve نام دارد ـ شرکت کردند. در مراسم کاهنان براي روحش به صورت آهنگين دعا خواندند.

مجسمه ناندي در معبد Purohitساکنان روستا مي‌گفتند که بابوجي براي آن‌ها مثل عضوي از خانواده است و مردم او را يک «هديه‌ي الهي» مي‌دانستند. اين گاو در دوران جواني‌اش يک بار در حال پرسه در مکان مقدسي در روستا ديده شده بود و از آن به بعد برخي او را ناندي صدا مي‌زدند: رب‌النوع محافظ هندو که اغلب به شکل يک گاو نمايش داده مي‌شود.

در روزهاي پيش از اين ضيافت مرگ، روستاييان مراسم مذهبي و سوگواري براي بابوجي بپا داشتند؛ مراسمي نظير «رسام پاگري» که مراسم تشييعي براي مسن‌ترين شخص مذکر خانواده است. گاوها در خيلي از بخش‌هاي هندوستان مقدس شمرده مي‌ شوند و در خيلي از ايالات کشتن گاو و خوردن گوشت آن، قدغن است.

در يکي از اين ايالت‌ها که ماديا پرادش نام دارد حتي يک «کابينه‌ي گاو» هم براي محافظت از رفاه گاوها وجود دارد. در ماه مه، چند مرد خودشان را با پهن و ادرار گاو پوشاندند زيرا باور داشتند که اين کار ايمني بدن‌شان را در مقابل کوويد ۱۹ بالا خواهد برد. بعد از آن دکترها افراد را از اين کار بر حذر داشته و اعلام کردند که شواهد علمي در اثبات اين قضيه وجود ندارد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar