باشگاه خبرنگاران/ به نقل از animalchannel، در مزارع کالیفرنیا برای حذف مواد شیمیایی و کنترل آفات از جغد‌ها استفاده می‌شود. کشاورزان بیشتر وقت خود را صرف نظارت بر خاک، گرما، باران و نور خورشید می‌کنند. آفاتی مانند موش‌ها کار آنها را سخت کرده است. باغداران دره ناپا آفات را ریشه کن می‌کنند. پروفسور مت جانسون از دانشگاه ایالتی هومبولت جغد‌های انباری را گزینه بهتری می‌داند. او و همکارانش ۳۰۰ لانه جغد در سرتاسر باغ‌های دره ناپا قرار دادند. با این کار تأثیر پرندگان در بازدارندگی و حذف آفات مشخص شد. جعبه‌های لانه جغد تغییر محسوسی در حضور جوندگان ایجاد کرد.

آفت مزارع کشاورزی

جغد‌ها یک سوم از فصل لانه سازی را به شکار در مزارع می‌گذرانند. آنها می‌توانند در آن زمان هزار جونده بخورند. در سال به حدود ۳۴۰۰ می‌رسد. جغد‌های انبار جمعیت گوفر‌ها را کاهش دادند. آنها زیاد به موش‌ها اهمیت نمی‌دادند. اداره مقررات آفت کش‌ها در کالیفرنیا در ژانویه ۲۰۲۱ محدودیت‌هایی برای جونده کش‌ها وضع کرد. آفت کش‌ها جوندگان را می‌کشند اما مواد شیمیایی می‌تواند سایر پرندگان و حیوانات را نیز از بین ببرد.

اکثر باغداران استفاده از جونده کش‌ها را متوقف کردند. جغد‌ها ترجیح می‌دهند رو به خورشید باشند و جعبه‌هایشان باید در فاصله ۹ فوتی از زمین باشد. جعبه‌ها در مجاورت علفزار‌ها قرار دارند. لانه‌ها دور از هکتار‌های جنگلی نگهداری می‌شوند. در دهه‌های اخیر، مواد شیمیایی و فناوری مدرن بر روش‌های طبیعی برتری داشته اند. سایر کشور‌ها از جمله کنیا و مالزی هم از این روند پیروی می‌کنند. کاشت علف‌های چند ساله بین ردیف‌های محصولات به کاهش فرسایش کمک می‌کند. جهان راه درازی برای توسعه کشاورزی پایدار در پیش دارد.

جغد انباریبه پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar