خبرگزاری دانشجو/ روایت حاج‌قاسم سلیمانی از حال حاج‌حسین همدانی در آخرین دیدارش با او...
سردار شهید حسین همدانی ۱۰۰ هزار نفر از مردم سوریه را در قالب گردان و تیپ سازماندهی کرد. همچنین در این مدت با تلاش‌های حبیب حرم، گروه‌های جهادی از کشورهای مختلف همچون زینبیون، فاطمیون، الحشدالشعبی و حتی حزب‌الله سوریه تشکیل شد.

سردار رشید اسلام شهید حسین همدانی در حالی سیزدهم دی ماه سال ۱۳۹۰ راهی سوریه شد که آن روزها سوریه و بالاخص دمشق حال و روز خوبی نداشت و داعش در حال پیش‌روی بود. بشار اسد هم در تنگنا قرار گرفته بود. اما حاج حسین چه کار کرد که توانست ورق را به نفع مدافعان حرم برگرداند؟ آن هم در شرایطی که بشار اسد آماده بود کشورش را ترک کند.

پیشنهاد سرنوشت ساز
به روزهای اسفند سال ۱۳۹۱ برگردیم؛ روزی که تروریست‌ها کاملاً به نقطه پیروزیشان نزدیک شده بودند و حلقه محاصره کاخ ریاست جمهوری در دمشق نزدیک‌تر شده بود تا اینکه آخرین پیشنهاد به بشار اسد داده شد.
شهید حسین همدانی این گونه آن شب را روایت کرده است:‌ خطاب به بشار اسد گفتم: حالا که همه چیز تمام شده و کاخ ریاست جمهوری در آستانه سقوط است، شما باید این آخرین پیشنهاد ما را عملی کنید. گفتند: چه کنیم؟ گفتم: در اسلحه‌خانه‌ها را باز کنیم و مردم را با اسلحه‌های موجود در آن مسلح کنید تا خود مردم جلوی این تروریست‌ها را بگیرند. شکر خدا با این پیشنهاد موافقت کردند و همان شب با این اقدام، سوریه از سقوط حتمی نجات پیدا کرد.

بالاخره در ۱۶ مهرماه سال ۹۴ سردار سرتیپ حسین همدانی پس از سال‌ها جهاد و رشادت در حومه شهر حلب سوریه و در حین انجام ماموریت مستشاری به درجه رفیع شهادت نائل می‌آید.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar