فرارو/ بهتر است بدانید که مردان برای هر کاری هدف دارند و زمانی احساس خوشایندی از عملکرد خود دارند که موضوع مکالمه را بدانند و اطلاعات کافی درباره آن داشته باشند. تنها در این صورت است که روی رفتار خود کنترل دارند و وقتی با شما صحبت می‌کنند، می‌توانند روی صحبت‌های شما تمرکز داشته باشند. مردان می‌خواهند بدانند که هدف شما از گفتگو چیست. در این میان اشتباهی که زن‌ها مرتکب آن می‌شوند، این است که درخواست‌های مبهم و نامشخصی را برای گفتگو دارند. برای مثال می‌گویند: «بیا با هم صحبت کنیم» یا «تصور می‌کنم برای ادامه رابطه باید با هم صحبت کنیم.»
 
بهتر است بدانید که این نوع درخواست‌ها بسیار مبهم است و می‌تواند مفاهیم متفاوتی داشته باشد و هیچ انگیزه خاصی را برای شروع گفتگو در مردان ایجاد نمی‌کند. مرد در این حالت تصور می‌کند که باید آنچه را شما می‌خواهید و او نمی‌داند ارائه بدهد، درکتان کند و راه حل نشان بدهد، درحالی که خواسته واقعی شما برایش گنگ است. مردان در این حالت خود را تحت فشار و اجبار شما می‌بینند و هیچ تسلطی بر گفتگو نخواهند داشت و گاه ممکن است کار به مشاجره و بحث بکشد. این فرآیند به مرور زمان باعث می‌شود مردان از گفتگو با شما فراری شوند. منشأ بروز این مشکل این‌جاست که زنان برعکس مردان به جای هدف محوری بیش‌تر به فرآیند محوری علاقه دارند.
 
راه حل: وقتی قصد شروع یک گفتگو را با همسرتان دارید، ابتدا در مورد هدف گفتگوی خود با او صحبت کنید. به این معنا که به او بگویید موضوع صحبتتان چیست و قصدا دارید به چه نتیجه‌ای برسید و از او چه انتظاری دارید. حتما برای شما پیش آمده است که وقتی درحال بیان افکار و احساسات خود با صدای بلند هستید، شوهرتان با بی‌صبری می‌گوید: «حاشیه نرو، برو سر اصل مطلب.» این جمله اصلا به این معنا نیست که مرد زندگی شما به شنیدن حرفهای‌تان علاقه ندارد و برای احساسات شما ارزش قائل نیست؛ زیرا مردان در هر گفتگویی تنها به اصل مطلب فکر می‌کنند.
 
بهتر است برای شروع مکالمه برای مثال بگویید: «عزیزم! دوست دارم امشب با هم صحبت کنیم. فکر می‌کنم از هفته قبل که مادرت به خانه ما آمده است، کمی گرفته‌ای. در این مدت با هم صحبت نکردیم. اول تو بگو بعد من نظرم را می‌گویم.» توجه داشته باشید هرچه خواسته‌های شما خاص و خصوصی‌تر باشد، بهتر است. زن‌ها معمولا از مستقیم صحبت کردن با مردان هراس دارند. به جای کلی گویی بهتر است رک و پوست کنده حرف خود را بزنید و با همسرتان صحبت کنید. با این روش مردان هدف از گفتگوی شما را می‌فهمند و با امنیت بیش‌تری برای گفتگو با شما آماده می‌شوند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar