برای مشاهده نسخه قدیمی وب سایت کلیک کنید
logo

محکومیت قضایی عرضه‌کنندگان گوشت حرام در ایلام

منبع
ايرنا
بروزرسانی
محکومیت قضایی عرضه‌کنندگان گوشت حرام در ایلام

ایرنا/ مدیرکل دامپزشکی ایلام گفت: عاملان استفاده از گوشت‌های حرام توسط مراجع قضایی استان به حبس، ممنوعیت از کار و جزای نقدی محکوم شدند.

یونس احمدی، مدیرکل دامپزشکی ایلام اظهار کرد: زمستان سال گذشته در پی بازدیدهای انجام گرفته از واحدهای عرضه و مصرف گوشت خام ۲ مورد نگهداری از گوشت مشکوک به حرام مشاهده شد.
وی توضیح داد: یک واحد مربوط به قصابی در یکی از شهرستان‌های استان اقدام به ذبح و عرضه گوشت تک سُمی‌ها کرده بود که با گزارش‌های مردمی مبنی بر عرضه گوشت مشکوک، بازرسان گوشت‌های این قصابی را بازدید کردند.
احمدی ادامه داد: مورد دوم نیز یک کبابی بود که ناظران طی بازید از این واحد صنفی با لاشه گوشت مشکوک مواجه شدند.
وی اضافه کرد: نمونه هایی که از گوشت های مشکوک در این ۲ محل عرضه گوشت خام گرفته شده بود در آزمایشگاه‌های مجهز مورد بررسی قرار گرفت و با استخراج دی‌ان‌ای و تطابق نمونه‌های شاهد، کارشناسان به قطعیت حرام بودن گوشت‌ها رسیدند.
احمدی یادآور شد: بعد از آزمایش‌های تخصصی متعدد، مشخص شد یکی از نمونه‌ها مربوط به قصابی، متعلق به حیوانات تک سمی و گوشت واحد صنفی کبابی هم از نوع خوک‌سانان بوده است.
وی بیان کرد: با اطمینان از نوع گوشت‌ها، گزارش‌های مربوطه به مراجع ذی‌صلاح داده شد و با توجه به اهمیت موضوع، مراجع قضایی، امنیتی و اطلاعاتی ورود کردند که مایه قدردانی است.
مدیرکل دامپزشکی استان ایلام افزود: برای این افراد با توجه به محرز شدن جرم، جزای نقدی، حبس به مدت هشت ماه، پلمب محل کسب و ممنوعیت فعالیت به مدت زمان تعیین شده یک سال از سوی مرجع قضایی محکوم شدند.
وی تأکید کرد: سال گذشته ۱۷۱ مورد بازرسی و نمونه‌برداری تعیین نوع گوشت از اماکن عرضه گوشت قرمز و سفید و ۱۱۷ مورد نمونه‌برداری و آزمایش برای تعیین بار میکروبی گوشت‌ها انجام گرفت که بار میکروبی این گوشت‌ها مناسب بود.
وی اظهار کرد: ذبح و عرضه گوشت حرام در استان ایلام به ندرت رخ می‌دهد و همچنین بازرسان و ناظران این اداره کل در طول سال به طور مکرر و مداوم از اماکن ذبح، عرضه و مصرف گوشت‌های خام بازدید و نمونه برداری می‌کنند.

آخرین خبر ایلام در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/akharinkhabar_ilam/